Chlorofyl doplňujte denně

Chlorofyl potřebuje lidské tělo k tvorbě nové krve, krev se neustále obnovuje, podobně jako všechny ostatní buňky podle naší jedinečné DNA. Krvetvorba je jedním ze základních mechanismů tělesných funkcí a podstatné je, abychom dodávali ve stravě dostatek železa a mědi a zároveň umožňovali saturaci (nasycení) krve kyslíkem. A k tomu je zapotřebí právě chlorofyl, který tímto procesem zároveň upravuje chod vnitřního metabolismu. Popsat průběh děje, co chlorofyl v těle přesně provádí, je nesmírně složité, ale pro nás je podstatné, že tu máme k dispozici jeho velmi levné a dostupné zdroje, které bychom si měli dopřát denně.

Naklíčená semínka

Je to vlastně docela jednoduché a prosté, klíčit můžete doma v průběhu celého kalendářního roku mnoho druhů semínek, dokážou to i menší děti, a jestliže semenům dopřejete i dostatek světla k procesu fotosyntézy, máte denně na talíři perfektní zdravé menu. 

Mix zelených listů

Kedlubna, ředkvička, bílá ředkev (vodnice), mladý ječmen - to vše jsou ideální zdroje chlorofylu, obsaženého v listech. Máte-li dobrý zdroj těchto plodin, listy nevyhazujte, rozmixujte je s kvalitní pramenitou vodou a dejte si ozdravný drink, který podporuje i detoxikační procesy.

Zelený ječmen

Mladý zelený ječmen se řadí mezi superpotraviny, je v něm mnoho minerálních a stopových prvků, zejména hořčík, vápník, železo, měď, draslík, fosfor a zinek. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny a některé další neesenciální, najdete v něm velmi důležitý živý enzym SOD, tedy superoxid dismutázu, který likviduje v těle toxické volné radikály a tím omlazuje a regeneruje organismus. Ječmen si můžete doma nechat vyklíčit nebo zasadit do substrátu, či pěstovat jako tzv.microgreens, třeba na okenním parapetu. Pamatujte ovšem na to, že mladý ječmen se přidává k pokrmům pouze v malém množství vzhledem k jeho obrovskému potenciálu živin.

 button_kupte-zde