Chlorofyl doplňujte denně

Chlorofyl potřebuje lidské tělo k tvorbě nové krve, krev se neustále obnovuje, podobně jako všechny ostatní buňky podle naší jedinečné DNA. Krvetvorba je jedním ze základních mechanismů tělesných funkcí a podstatné je, abychom dodávali ve stravě dostatek železa a mědi a zároveň umožňovali saturaci (nasycení) krve kyslíkem. A k tomu je zapotřebí právě chlorofyl, který tímto procesem zároveň upravuje chod vnitřního metabolismu. Popsat průběh děje, co chlorofyl v těle přesně provádí, je nesmírně složité, ale pro nás je podstatné, že tu máme k dispozici jeho velmi levné a dostupné zdroje, které bychom si měli dopřát denně.

Naklíčená semínka

Je to vlastně docela jednoduché a prosté, klíčit můžete doma v průběhu celého kalendářního roku mnoho druhů semínek, dokážou to i menší děti, a jestliže semenům dopřejete i dostatek světla k procesu fotosyntézy, máte denně na talíři perfektní zdravé menu. 

Mix zelených listů

Kedlubna, ředkvička, bílá ředkev (vodnice), mladý ječmen - to vše jsou ideální zdroje chlorofylu, obsaženého v listech. Máte-li dobrý zdroj těchto plodin, listy nevyhazujte, rozmixujte je s kvalitní pramenitou vodou a dejte si ozdravný drink, který podporuje i detoxikační procesy.

Zelený ječmen

Mladý zelený ječmen se řadí mezi superpotraviny, je v něm mnoho minerálních a stopových prvků, zejména hořčík, vápník, železo, měď, draslík, fosfor a zinek. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny a některé další neesenciální, najdete v něm velmi důležitý živý enzym SOD, tedy superoxid dismutázu, který likviduje v těle toxické volné radikály a tím omlazuje a regeneruje organismus. Ječmen si můžete doma nechat vyklíčit nebo zasadit do substrátu, či pěstovat jako tzv.microgreens, třeba na okenním parapetu. Pamatujte ovšem na to, že mladý ječmen se přidává k pokrmům pouze v malém množství vzhledem k jeho obrovskému potenciálu živin.

 button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení