Čím překvapit přítelkyni na seznamovacím večírku

Lidé se seznamují velmi různorodými způsoby, velmi často to bývá kino, divadlo nebo diskotéka, posezení v kavárně či v restauraci, anebo se dva lidé do sebe zahledí na nějaké sportovní akci, na dovolené, případně u přátel na uspořádaném večírku. Společenské večírky a párty většinou sestávají z posezení v interiéru nebo ve venkovním prostředí, kde je nachystáno i občerstvení, a právě zde se pak plní ono známé rčení, že „láska prochází žaludkem“.

Láska je velmi svérázný výraz, pod jehož plášť se může uschovat leccos, ale co bychom rádi vyzdvihli, je laskavý přístup pokrmů zdravé výživy k lidskému organismu. Jestliže totiž dáte na oslavách a večírcích přednost zdravější alternativě jídel, projeví se to pak i na vaší kondici a náladě.

Někteří lidé využívají pro zajištění občerstvení na oslavách a podobných akcích cateringové společnosti, anebo nakupují již hotové výrobky z běžného sortimentu obchodů a provozoven, které jsou zvyklé na svůj servírovací standard a nenabídnou vám žádnou převratnou změnu. A tak se díky tomu na stole objeví šunkové závitky, chlebíčky s uzeninou, dorty z bílé mouky a řepného cukru atd. Máme však lepší nápad, což to tentokrát pojmout jinak a překvapit vaši přítelkyni na seznamovacím večírku tím, co jí nejen zachutná, ale i opravdu prospěje?

Můžete svůj záměr pojmout skutečně velkoryse a začít mísou čerstvého ovoce a zeleniny. Namísto bílého pečiva zajistěte celozrnné dalamánky veku či chléb, zákusky pečte z celozrnné mouky, můžete vyzkoušet karob, kokosovou či mandlovou mouku, lyofilizované ovoce a BIO džemy bez přidaného cukru a konzervantů. Na stole by také neměly chybět ořechy a sušené ovoce, luštěninové pomazánky, bulgur a kuskus.

K přípravě sladkých zákusků výborně poslouží i ořechové krémy a másla a z nápojů nemusíte být odkázáni na klasickou kávu a alkoholické drinky, ale lze tu podávat ájurvédské čaje a kafe, minerálky s obsahem magnézia, mandlové mléko, ovocné koncentrované džusy a džusy lisované z čerstvého ovoce.