Co si vzít s sebou k svačině do batohu na výlet

Někteří lidé si nedovedou svůj život představit bez Kofoly a hamburgeru. To ale nemusí být váš případ. Nechte je být, protože kdo má pravdu a žije v souladu s vesmírnými, přírodními (Božími) zákony, to se vždy s odstupem času vyjeví. Jestliže se chystáte na víkendový výlet do přírody a přemýšlíte nad tím, co si vzít s sebou k svačině, mohli byste využít pár tipů, co se již v praxi osvědčily lidem, kteří se podobným aktivitám věnují tak, jako vy.

Jde to i bez hamburgeru – hamburger vám sice dodá mnoho proteinů, sacharidů i některých vitamínů, ale zároveň nadbytek živočišného tuku. Dalším problémem je absence vlákniny, takže spořádáte na posezení větší porci, než bude výdej vaší energie, a to se pak projeví ve vaší nadváze. Namísto fastfoodu si s sebou do batohu zabalte luštěninovou pomazánku, například cizrnový Hummus, rajčata, okurku, hlávkový salát, červenou řepu, malou hlávku zelí a celozrnný kváskový chléb. Tato svačina bude pro vaše zdraví větším přínosem a projeví se to i na vaší náladě a kondici v průběhu pobytu v přírodě.

Chutney – na výletě se uplatní i kořeněné omáčky Chutney. Přibalte si k nim celozrnné slané tyčinky nebo sušenky a zachutná i na topinkách se sýrem. Vyzkoušejte kromě chilli Chutney i švestkové nebo sladkokyselé hruškové Chutney se skořicí a zázvorem – to je skvělé zejména v chladnějším počasí.

Ovoce sušené mrazem a ořechy – už jste vyzkoušeli kombinovat lyofilizované (mrazem sušené) broskve, višně, borůvky, maliny, brusinky a jahody s piniovými, kešu, para nebo makadamovými oříšky? Dopřejte si tuzemské ovoce s nádechem exotiky, na výletě to přijde vhod pro každého mlsouna. S mrazem sušeným ovocem si ani nevzpomenete na přeslazené oplatky a čokoládové bonbóny ze supermarketu a hlavně si ovoce můžete dopřát bez obav z negativního dopadu na vaše zdraví.