Veganská svatba

Na svatbách se běžně popíjí alkohol a konzumují nezdravé pochutiny, jako jsou obložené chlebíčky, dorty a zákusky, kde dominuje bílá pšeničná mouka a rafinovaný řepný cukr. Svatební oslava tak nepřináší lidem to, co by měla, a sice zlepšení a posílení vlastního zdraví kvalitními potravinami a surovinami. Vylepšete svůj svatební den tím, co na sváteční stůl skutečně patří, a co by se nemělo tísnit pouze v nabídkách specializovaných obchodů se zdravou výživou.

Švédské stoly tak trochu jinak

Nabídněte vašim hostům občerstvení v takové kvalitě, jaká by měla být na každé svatbě běžným standardem.

Veganské menu – menu pro slavnostní hostinu ve veganském duchu byste mohli čerpat z Internetu nebo z některé z vegetariánských restaurací. Nabízí se tu nekonečný počet variací karbanátků, salátů, pomazánek, paštik, grilovaného ovoce, gulášů, dortů, omáček a polévek.

Zákusky z celozrnné mouky – i z celozrnné mouky lze péct fantastické ovocné koláče, dorty a další zákusky. Nejen, že zachutnají a budou výživné, ale nebudete se jimi díky vláknině přejídat.

Zeleninové saláty – na svátečním stole by neměla chybět čerstvá zelenina upravená do podoby několika druhů salátů.

Luštěninové pomazánky – k celozrnnému pečivu se výborně hodí luštěninové pomazánky. Přijdou vhod, pokud se oslava protáhne až do nočních hodin.

Misky s ovocem – tak, jako tomu bývalo na královských dvorech, a jak je tomu na některých firemních rautech, ani na svatbě by neměla chybět velká mísa s ovocem. Nabídněte každému na výběr směs tuzemského i exotického ovoce, které svatební stůl vyzdobí i svým výjimečným vzhledem v pestrých barvách.

Ovocné šťávy – nachystejte na pracovní stolky odšťavňovače, aby bylo možno přímo na místě vyrábět ovocné šťávy.

Sušené ovoce a ořechy – namísto oplatek, sušenek a bonbónů nabídněte směsi ořechů se sušeným ovocem, které tu poslouží jako zdravé mlsání.