Bambucké máslo je olejový výtažek ze stromu jménem máslovník africký. Kromě ochrany a výživy pokožky před škodlivými vlivy je to vynikající zdroj vitamínů a organických kyselin, využitelný pro vlasovou pokrývku. Kde se jeho účinky uplatní nejvíc?
Volné kyslíkové radikály – v ovzduší se vyskytují tyto silně oxidativní látky i v relativně čistém prostředí, i když je jich samozřejmě nejvíce ve městech. Nemusíme je vnímat svými smysly, ale na organismus působí i bez našeho přímého vědomí. Primárně zejména na pokožce a ve vlasech a vdechováním se pak šíří dál do těla. Bambucké máslo na vlasy působí jako antioxidant a chrání jejich strukturu před oxidací a rozpadem.
UV záření – sluneční záření poškozuje vlasovou tkáň podobným způsobem, jako kyslíkové radikály. Bambucké máslo vlasy chrání i v tomto případě.
Tepelná zátěž – horký vzduch vlasům rozhodně nesvědčí, a to nejen v extrémním letním vedru, ale zejména častějším používáním vlasové kulmy, fénu, žehliček, natáček a podobných agresivních přístrojů. Některé ženy se ke své vlasové pokrývce chovají vskutku macešsky a neuvědomují si, že je to živá tkáň, sice prostá nervových vláken, ale rozhodně to není nic syntetického.
Barvy na vlasy – barvení a odbarvování vlasů je vždy extrémní zátěž a s bambuckým máslem ji budete lépe snášet. Barvy a tužidla na vlasy je vysušují a bez hydratace je nelze regenerovat. Bambucké máslo vytvoří na vlasech ochranný hydratační film, který proces regenerace urychlí a podpoří.
Bazén – chlorování vody v plaveckých bazénech je pro vlasy hotovou pohromou. Dokáže je vysušit ještě víc, než syntetické barvy. Nezapomínejte proto na pokožku aplikovat ochranný krém proti chlóru ve vodě a na vlasy opět osvědčené bambucké máslo.
Vlasová podvýživa – vlasy potřebují dodávat výživu i zevnitř, z krevního oběhu. Nezapomínejte na celozrnné obiloviny, luštěniny, zeleninu a ovoce, ořechy, mandle a kvalitní za studena lisované rostlinné oleje. Omezujte alkohol a kouření, což jsou vlivy, které stojí i za předčasnou ztrátou a šedivěním vlasů.