Využijte vlastností pohanky pro svůj prospěch

Pohanka pro zdravé cévy

Choroby srdce, cév, cévního zásobení mozku a embolie v tělesných periferiích jsou dnes častou příčinou vážných stavů, z nichž mnohé končí trvalou invaliditou, nebo dokonce fatálně. Příčin této neutěšené situace je více, především je na vině stres a špatná životospráva. Lidem ve stravě schází hořčík, mnohdy vitamín C a také rutin. To jsou totiž tři nejdůležitější prvky pro zdravé cévy a měly by se konzumovat v ideálním případě současně. Lámaná pohanka a loupaná pohanka celistvá jsou jedním z nejbohatších zdrojů rutinu a pravidelná konzumace pohanky lámanky se postará o důkladnou regeneraci cévní výstelky. 

Nezletilí strávníci

Pohanka pro děti je jednou z možností, jak vašim ratolestem obohatit jídelníček a docílit bezproblémového vývoje jejich organismu bez alergií a různých tělesných defektů. Pohanka světlá je zařazována výživovými odborníky k nejzdravějším obilovinám na světě i z toho důvodu, že je velmi dobře stravitelná, výživná a zároveň bezlepková. Pohanka loupaná vlastně není obilovina, ale pseudoobilnina, které se dobře daří i u nás a v dalších zemích střední či východní Evropy.

Na chuť pohanky si musíte zvyknout

Na chuť pohanky si každý nezvykne, je to snad jediná nevýhoda této jinak skvělé plodiny. Tak trochu připomíná cosi zatuchlého, podobně jako amarant, přitom právě pohanka s amarantem by měly patřit do jídelníčku každého, kdo stojí o významné zdravotní přínosy.

Lidé, kteří o pohance zjišťují různé informace, zadávají do vyhledávačů i klíčová spojení slov pohanka cena a dvě poměrně častá pohanka koupit anebo ekvivalent pohanka prodej. Internetové obchody se zdravou výživou ji mívají v nabídce běžně skladem, protože patří mezi trvanlivé potraviny, a máte-li zájem pohanku koupit výhodně, dávejte přednost větším ekonomickým balením. Vydrží vám v domácnosti v uzavřených dózách či pytlích se zipovým uzávěrem několik měsíců.