Dejte si sklenici mladého ječmene pro zdraví

Ječmen všichni dobře známe, byť jen málokoho by dříve napadlo, že jej v dnešní době budeme využívat pro zdraví i jinak než v podobě tradičního obilí. Ječmen může vaše tělo vydatně zasytit i jiným způsobem, a nemusíte ani čekat na to, až dozraje. Stačí, když si z mladých rostlinek zeleného ječmene připravíte osvěžující zelený nápoj.

60

Sklenici s brčálově zeleným pitím jste již jistě zahlédli. V současné době dosáhly účinky mladého ječmene na zdraví člověka takového věhlasu, že se nápoj nezřídka objevuje v nabídce různých restaurací, cukráren a podniků se zdravou výživou.

Ovšem k tomu, abyste si mohli účinky zeleného ječmene na zdraví opravdu vychutnat, a aby splnily vaše očekávání, je potřeba dobře vybírat, jaký produkt si koupíte.

Musí se jednat o mladé rostliny ječmene z té nejkvalitnější produkce, která není chemicky ošetřována a má certifikaci bio. Sklizeň musí pocházet z mladých rostlin zhruba o výšce patnáct centimetrů, protože právě v nich se nachází maximum důležitých látek. A podstatné je samozřejmě i šetrné zpracování a sušení za nízké teploty a kvalitní balení výsledného produktu, který by neměl přijít do styku s kovy, ani s vysokými teplotami. Na tom všem velmi záleží, aby se dostavily očekávané účinky na zdraví.

A jaké to jsou?

Rostlinky mladého ječmene obsahují vitamíny skupiny B, vitamín C, E a K, enzymy, chlorofyl, betakaroteny, aminokyseliny včetně těch esenciálních, samozřejmě vlákninu, a také minerální látky (hořčík, draslík, vápník, měď, železo, fosfor).

To vše tvoří životadárný elixír, který podporuje imunitu, má protizánětlivé účinky, příznivě působí na nervovou i trávící soustavu, zlepšuje stav srdce i cév, posiluje krvetvorbu a odstraňuje překyselení organismu.

A pokud vám pití zeleného nápoje z libovolného důvodu nevyhovuje, můžete to zařídit ještě jinak – mladý ječmen si můžete dopřát i v podobě praktických tablet.

button_kupte-zde