Domácí bylinkové masti na běžné neduhy

Je pravdou, že bylinky se znovu dostávají do popředí a začínají mít opět významné místo v našich životech. Jen dnes to máme tak trochu jednodušší, že si jich většinu můžeme běžně zakoupit, aniž bychom se museli trápit s jejich výrobou. Ačkoliv ani ta není nijak složitá. Pojďme si některé z běžných mastiček představit.

Měsíčková mast

Není náročná na výrobu, ale samozřejmě opět není problém si ji zakoupit. Pomáhá urychlit hojení pooperačních jizev, pomůže při spáleninách, velmi dobrá je na ekzémy, řezné rány, podlitiny, plísně, popraskanou kůži, omrzliny a rozhodně po ní může sáhnout každý, koho trápí hemoroidy.

Borovicová mastička

Při procházce lesem si můžete vyhlédnout borovice a budete pro výrobu mastičky potřebovat výhonky. Borovicová mast je ideální k masírování unavených a bolavých míst, zvláště pokud trpíte revmatem. Uvolní od bolestí svalů i kloubů a ideálně ji můžete použít i na bolesti zad. Pokud trpíte astmatem nebo dýchacími problémy, poté ji můžete jemně vmasírovat do hrudníku. Skvěle prokrví i samotnou pokožku.

Levandulová mast

Pomáhá na kožní problémy, revmatismus a bolesti hlavy. Regeneruje skvěle pokožku a není problém ji použít při menších spáleninách, ekzémech nebo i lupénce.

Kopřivová mast

I ta je velmi mocná svým působením. Je taktéž zaměřena na pokožku, revmatismus i bolesti zad a kloubů. Tentokrát svoji působnost rozšiřuje na křečové žíly, bércové vředy a dokonce je ideální i při onemocnění dnou.

Z dubové kůry

I v tomto případě nezklame mastička při popáleninách a to dokonce pokud jste se spálili na sluníčku. Navíc k létu patří i štípance od hmyzu, a pokud budete mít mastičku po ruce, tak rozhodně se ji nebojte použít. Štípance stačí potřít a zmírní tak svědění a další problémy.

Rozmarýnová mastička

Pohybový aparát potřebuje čas od času povzbudit od únavy nebo ulevit od bolesti, zvláště pokud jedinec trpí revmatismem nebo dnou. Dokonce se jí může zaleknout i rýma, pokud si ji namažete pod nos.

Bylinkových mastí samozřejmě existuje daleko více, ale jedno mají společné, mají v sobě ukrytou sílu přírodu v podobě bylinných přísad a v podstatě si umí poradit s lidskými neduhy.