Barevné velké květy jako bohatý zdroj zdraví

Lichořeřišnici snad zná každý zahrádkář, zvláště když potřebuje osadit nějaké místo, kde mu vytvoří svojí plazivou lodyhou nádherný koberec pestrých barev. Jenomže to není všechno, co totiž umí a proč bychom si ji měli vážit.

Lichořeřišnice k nám dorazila ze severu Jižní Ameriky. Jejím původním domovem je oblast v Ekvádoru, Kolumbii a Peru. A je pravdou, že skutečně byla dovezena do Evropy jako okrasná rostlina, samozřejmě má rovněž i mnoho svých odrůd. Díky tomu, že se skvěle množí, tak se rozmnožila poměrně dost dobře a také se jí daří všude. Pokud se budeme soustředit na přírodní léčbu, poté se k takovému účelu hodí jak květy, listy, tak semena, záleží na tom, co zrovna chcete dělat za produkt. Mimochodem i staří Inkové s ní měli v dávných dobách velmi příznivé zkušenosti, kdy ji užívali na různé infekce. A vzhledem k tomu, že se její vlastnosti nezměnily, tak i v dnešní době sklízí poměrně velké zásluhy.

Kde všude pomáhá

Její působení na lidský organismus je skutečně velmi rozsáhlé. Svoje využití nalezne při infekčních chorobách, zánětech močového měchýře, bojuje proti nachlazení a vítězí nad chřipkou. Má antibakteriální, antivirotické a antibiotické účinky. Skvěle posiluje imunitu a centrální nervový systém. Díky svým schopnostem a vlastnostem likviduje velmi schopně streptokoky, stafylokoky, escherichia coli, salmonely a mnohé další bakterie. Užívání lichořeřišnice prospěje i trávení, což je celkem pochopitelné, jelikož v žaludku hubí bakterie, které následně způsobují tvorbu žaludečních vředů. Velmi dobře funguje jako alternativní možnost při léčbě, kde je nutné nasadit antibiotika.

Lichořeřišnici si můžete zakoupit i ve formě tinktury, která je nesmírně velkou pomocnicí a rozhodně se neztratí v žádné domácnosti. Pokud ji pěstujete na svých zahrádkách, poté si můžete vyrobit skvělé tonikum na posílení vlasů nebo sirup, který bude vždy perfektním pomocníkem při nachlazení.