Epsomská sůl je vhodným zdrojem pro doplnění hořčíku a síry do organismu

Epsomská sůl je heptahydrát síranu hořečnatého a s úspěchem se používá pro vnější formy aplikace doplňování hořčíku a síry do organismu. Nejčastěji jde o lokální či komplexní koupele a zábaly.

Jak efektivní je vnější forma užívání

Vstřebávání minerálů pokožkou není žádnou technickou novinkou moderní doby, na této bázi slaví úspěch lázeňská péče již stovky let, a tak pořídíte-li si domů Epsomskou sůl, můžete ji s úspěchem využívat obdobným způsobem, a se značnou efektivitou. Tělo tyto minerály zužitkuje podle potřeby tak, že je krevním oběhem distribuuje do všech potřebných míst. Jaké jsou další formy použití Epsomské soli?

Vlasové tonikum

Kombinace síry a hořčíku je vhodnou výživou pro vlasy a vlasovou pokožku. Pro zesílení účinku lze lázeň smíchat s přídavkem vymačkaného citronu, anebo s jablečným octem. Účinnou látkou je zde v první řadě vitamín C.

Svalový relaxant

Máte za sebou náročný den, například stěhování, vyklízení sklepa anebo cyklistický výlet v kopcovitém terénu, a některé vaše svalové partie vykazují známky přetížení? Pak si nachystejte koupel s Epsomskou solí a nechte ji působit zejména v postižených místech. Dobře vstřebatelný hořčík se postará o svalové uvolnění a urychlí regenerační proces. Celková koupel také významně přispívá ke zlepšení nálady.

Efektivní čistidlo

Některé webové zdroje vám Epsomskou sůl doporučí pro vyčištění a dezinfekci kuchyňských a koupelnových odpadů, zašpiněných spár mezi obkladačkami a dlažbou a také pro čištění skvrn na potahu sedacích souprav, křesel a židlí a pro lokální čištění koberců. Síra s hořčíkem prý také dobře čistí vápenité nánosy uvnitř automatické pračky.        

Akvaristika

Na Epsomskou sůl nedají dopustit akvaristé, kteří ji využívají jako hnojivo pro akvarijní rostliny. Hořčík a síra se obvykle doplňují jednou týdně při výměně části vody z akvária, přičemž se množství soli dávkuje ve velmi nepatrném množství.