Fenomén zvaný superpotraviny

Existuje mnoho příznivců a odpůrců superpotravin. V chaotických informacích, které jsou nám předkládány, je mnohdy těžké se vyznat a odborné články jsou nesrozumitelné. Superpotraviny jsou známé tím, že v porovnání s jinými potravinami obsahují vyšší procento zdraví prospěšných látek. Ovšem definice superpotraviny je tak trochu na pováženou, jejich pravidelnou konzumací svému tělu dopřejete dostatek minerálů, vitamínů a antioxidantů, ale zázraky od nich nečekejte. Tížený efekt se dostaví až v kombinaci se zdravou a pestrou stravou, která je též velmi důležitá. Ruku v ruce s kvalitní stravou jde i dostatek spánku nebo pitný režim.

Kdy superpotraviny konzumovat?

Superpotraviny konzumujte pravidelně, stejně jako jiné druhy potravin. Je důležité je začlenit do svého jídelníčku a vytvořit si na ně návyk. Superpotravin je přitom celá řada, pokud tedy zrovna neholdujete řasám, můžete zkusit třeba borůvky nebo brusinky.

Zelený zázrak, který si zamilujete

Chlorellu asi není zapotřebí zdlouhavě představovat. Každý, kdo se o zdravou stravu alespoň trochu zajímá, na ní jistě slyšel samou chválu. Jedná se o přírodní doplněk stravy, který je nejčastěji podáván ve formě jemně namletého prášku nebo tablet. Chlorella je sladkovodní jednobuněčná řasa, která byla poprvé objevena v roce 1890.

Chlorella jak užívat? To je jistě otázka, která vás už nejednou napadla. Chlorella se užívá ideálně před jídlem. Tato zelená řasa totiž pomáhá probudit unavené trávení a celkově zlepšit metabolismus. Chlorella je velmi silný detoxikant a proto se doporučuje zkonzumované množství navyšovat postupně.

Tato zázračná superpotravina však nepomáhá jenom ke správné funkci našeho trávení. Pomáhá i s hubnutím nebo v boji proti únavě. Chlorella je zkrátka zázračný všelék, který dokáže hotové zázraky, tedy za předpokladu, že je užívána správně.

button_kupte-zde