Pomáhá chlorella hubnutí?

Asi není nikoho, kdo by nechtěl mít štíhlou, svalnatou postavu. To však není tak jednouché, jak by se mohlo zdát, a jak nám reklamy na nejrůznější cvičební stroje či pomůcky na hubnutí tvrdí. Viníkem je zde především náš současný sedavý životní styl.

Koneckonců, stačí si jen představit běžný den současného člověka. Ráno jde do práce, kde většinu doby sedí. Večer se dostane domů, a je pochopitelně unavený. Tak udělá jen to, co je skutečně nezbytné, a najednou zjistí, že už je večer a je čas jít spát. A ačkoliv tento životní styl rozhodně vyčerpávající je, kalorií příliš nespálí.

Není tedy divu, že se lidé snaží najít nejrůznější zkratky, jak se k vytoužené postavě dopracovat, a to pokud možno bez práce. Toho se samozřejmě chytli nejrůznější výrobci a prodejci. Ti nyní nabízí nejrůznější přípravky, které nám zaručí bezpracně štíhlou postavu.

Jedním z oblíbených produktů je pak chlorella. Jedná se o sušenou mořskou řasu, kterou lze běžně koupit v našich obchodech. Má mít příznivé účinky na trávení, avšak mnoho prodejců tvrdí, že pomáhá i shodit váhu. Jak tedy pomáhá chlorella hubnutí?

Princip je poměrně jednoduchý: tato řasa má zvyšovat metabolismus a tím urychlovat spalování tuků. To zní samozřejmě dobře, a mnoho lidí na to slyší. Ovšem co se již tolik nedodává je fakt, že nějakou tu energii spalovat musíme. To znamená, že bez zvýšeného pohybu to zkrátka nepůjde.

A ačkoliv je skutečně pravda, že chlorella podporuje metabolismus a spalování tuků, je její vliv tak malý, že jej za normálních podmínek prakticky nepozorujeme. Nejedná se tedy o nějaký zázračný přípravek, který nám pomůže bez námahy zhubnout.

Na druhou stranu je třeba říci, že se jedná o dobrý podpůrný prostředek. Pokud jsme se již rozhldli cvičit, proč tomu nepomoci přidáním chlorelly? Jen je otázkou, zda při její ceně jen nebudeme zbytečně utrácet peníze.

button_kupte-zde