Himálajská sůl vás postaví na nohy

Himálajská sůl se ve vaší domácnosti rozhodně neztratí. Prospěje vám v mnoha ohledech, možná budete dokonce překvapení, na co všechno se dá himálajská sůl anebo její roztok použít.

13

Himálajská sůl má v domácnosti opravdu všestranné využití. Nebude se vám zdaleka hodit pouze při přípravě jídel, ale také v kosmetice anebo při přípravě solných koupelí. A dokonce ji můžete využít i při čištění zubů.

Jak působí himálajská sůl na zuby?

Jestliže trpíte bolestí zubů a dásní anebo si jen chcete dokonale vyčistit zuby a ústní dutinu, pak vám himálajská sůl přijde vhod. Stačí, když z ní připravíte solný roztok, a ten budete mít vždy po ruce.

Roztok připravíte jednoduše tak, že menší lavičku naplníte do poloviny solí a zbylou polovinu dolejete vodou – jakmile se sůl rozpustí, roztok je připraven. Jednoduše si s ním po každém běžném čištění znovu umyjte zuby a uvidíte, co to udělá. Himálajská sůl na zuby vám nejen dokonale vyčistí ústní dutinu, zbaví vás zápachu z úst i zubního plaku, ale ještě vás zbaví i nepříjemných bolestí zubů.

Himálajská sůl působí proti bolestem hlavy

Když vás sužuje migréna či časté bolesti hlavy, pak i v takové situaci může být himálajská sůl skvělým řešením. Stačí, když do skleničky vody rozpustíte lžičku soli, přidáte citrón a vypijete. Himálajská sůl je bohatým zdrojem minerálů a elektrolytů, které vás bolesti rychle zbaví.

Himálajská sůl je ideální do koupele

Pokud potřebujete vzpruhu po náročném dni a vaše tělo si žádá odpočinek, připravte si malé domácí lázně. Stačí vám k tomu horká voda a himálajská sůl, kterou v ní rozpustíte. Taková koupel posílí vaše tělo, zbaví ho škodlivin, a vaše pokožka bude po koupeli příjemně hebká a hydratovaná.

Koupel se solí můžete využít i ke zmírnění alergií a ekzémů.

Jak je tedy vidět, tak himálajskou sůl využijete v domácnosti na mnoho způsobů, takže se vám vyplatí, když si rovnou pořídíte její velké balení.

button_kupte-zde