Mít doma himálajskou sůl se vyplatí

Znáte himálajskou sůl, ale nevíte, k čemu by vám doma byla dobrá? V tom případě se seznamte s jejími účinky na lidské zdraví a uvidíte, že si brzy himálajskou sůl jistě pořídíte!

14

Himálajská sůl se od běžné stolní soli odlišuje především velkým množstvím stopových prvků a minerálů, které obsahuje. Zatímco běžná rafinovaná sůl je těchto přirozených příměsí prostá, a naopak je uměle obohacená o jód, tak v himálajské soli najdete více než 80 látek prospěšných pro lidské zdraví.

Z bohatého výčtu jmenujme například vápník, hořčík, draslík, železo, ale také zinek či měď. Byť se většina obsažených látek vyskytuje v himálajské soli ve stopovém množství, tak i přesto pozitivně působí na lidské zdraví.

Skvělé účinky himálajské soli na zdraví si můžete vychutnat nejen tak, že ji budete používat v kuchyni, ale třeba i jako pleťovou masku anebo do koupele.

Jak je tedy vidět, tak použití himálajské soli je velice pestré, a tato sůl se stane vaším všestranným pomocníkem v domácnosti.

Kde se vzala himálajská sůl?

Himálajská sůl se těží v Pákistánu v oblasti mezi řekou Indus a pohořím Himálají. Jedná se o velice letité ložisko, sůl je stará stovky miliónů let. A také vyniká vysokou čistotou – více než 98 % této soli tvoří chlorid sodný.

Pro himálajskou sůl je typická její specifická růžová barva. Právě ta je způsobená řadou prvků, které sůl obsahuje.

Díky vysokému obsahu minerálních příměsí a atraktivní růžové barvě se velké krystaly soli používají v aromaterapii jako solné lampy.

Himálajskou sůl si můžete koupit třeba na internetu – narazíte zde na bohatý výběr, takže můžete volit jak mezi různými velikostmi krystalů, tak mezi různými velikostmi balení. V každém případě, když si domů pořídíte velké balení soli, tak se u vás jistě neztratí – sůl využijete na vaření, do koupele anebo třeba k dokonalé očistě vašich zubů.

button_kupte-zde