I lněný olej prospívá

Když se chce někdo těšit dokonalému zdraví, měl by určitě dbát i na to, aby přijímal potravu, jež je v tomto ohledu prospěšná. Měl by se starat o její správnou volbu, a to proto, že zasytí sice cokoliv, ale mnohé z toho, co můžeme jíst a také nejednou jíme, neodpovídá tomu, do by naše tělesná schránka potřebovala.

Některými potravinami či jejich složkami si prospíváme, některými ale také škodíme. A proto bychom měli důkladně zvážit, co budeme konzumovat a čeho se v rámci možností vyvarujeme. A neměli bychom se určitě orientovat jenom podle toho, co má jaký obal, co vypadá honosně a je vychvalováno placenými reklamami. Protože i něco zdánlivě obyčejného nám může prospět víc než ty nejdražší a nejproslulejší produkty. I takový zdánlivě docela obyčejný lněný olej zdraví lidí prospívá a toto utužuje.

Tento potravinový doplněk se získává ze lněných semen lisováním za studena a v čerstvém, chlazeném a nezpracovaném stavu prospívá především svým vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin. Kromě nichž se tu ale vyskytují i další důležité složky, třeba kyselina palmitová, stearová, arašídová, olejová, linolová a alfa-linolenová, naopak je ale tento olej chudý na bílkoviny, sacharidy a vlákninu. Díky němu se mohou lidé snáze bránit před aterosklerózou či záněty, tento přispívá i k normální hladině cholesterolu v krvi a má kladný účinek i na funkce srdce, trávicí soustavy a prostaty. A to vše i při vcelku zanedbatelném množství, které se doporučuje denně zkonzumovat a které by se nemělo překračovat, mimo jiné i proto, že lněný olej obsahuje i látku patřící na seznam alergenů.

Tímto doplňkem stravy tedy můžeme dosáhnout pozitivního ovlivnění našeho zdravotního stavu. Tedy my zdraví odrostlejší jedinci, protože se tento nedoporučuje dětem do tří let věku a těhotným či kojícím ženám.

A zapomínat bychom neměli ani na to, že není tento olej všelékem. A že bychom určitě neměli na tento stoprocentně spoléhat a měli bychom si zajistit dostatečně pestrou stravu.

 button_kupte-zde