Irský mech a jeho uplatnění

Irský mech se sbírá a nejčastěji se z něj vyrábí pasta, prášek nebo extrakt. Mořské řasy se nacházejí podél pobřeží Irska a severního Atlantiku, včetně Nové Anglie. Dnes se tato látka používá k nejrůznějším léčebným účelům, od krému na suchou pokožku po léčbu celé řady zažívacích potíží. spojených hlavně se špatnou životosprávou.

Irský mech použití pro lidské zdraví

  • Ošetřuje suchou kůži a léči prasklinky

Léčivé použití irského mechu je časté v podobě krému na pokožku, který pomáhá zmírnit problémy se suchou a popraskanou kůží. Tato látka se používá k odstranění kožních problémů od doby, kdy Irové začali jako zdroj potravy používat mořské řasy. Krémy a masti působí také jako látka změkčující pokožku. V případě popraskané kůže se aplikuje přímo na infikovanou oblast a vtírá se. Mezi další lékařské využití irského mechu patří zmírnění tvorby vrásek, přidává se jako přísada do pleťových vod a ostatních kosmetických přípravků.

  • Střevní problémy

Irský mech byl shledán účinným projímadlem a regulátorem aktivity tlustého střeva. Lidé vypozorovali, že tato surovina, která se často připravovala jako jídlo nebo se přidával do různých pokrmů, má účinek jako lehké přírodní projímadlo, které pomáhá k vyprazdňování střev.

  • Dýchací problémy

U dýchacích potíží je známo, že řasa rozpouští hlen a otevírá dýchací cesty. Irský mech se používá k léčbě chronického kašle, bronchitidy a dalších dýchacích obtíží. Z řasy se obvykle připravuje mast nebo pasta a nanáší se na hruď.

  • Problémy s trávením

Irský mech také působí na zažívací potíže, včetně vředů a dalších žaludečních potíží. Irský mech pomáhá zmírnit příznaky spojené s gastritidou a infekcemi močových cest. Přírodní látka se obvykle kombinuje s jinými bylinami, též vhodnými pro zažívací potíže.

  • Krevní problémy a cukrovka

Je užitečný pro pomoc při ředění krve a tím napomáhá k eliminaci tvorby krevních sraženin. Je také pomocníkem při regulaci hladiny cukru v krvi u lidí s cukrovkou. Pomáhá při zotavování jedinců oslabených po prodělané nemoci jako je zápal plic a podobná vážná onemocnění.

Irský mech použití jako zahušťovadlo

Irský mech jste možná už konzumovali, aniž byste o tom věděli. Dnes se používá jako zahušťovadlo v potravinách, krémech a dalších produktech. A jeho obliba vzrůstá, protože je to čistě přírodní a rostlinný produkt.

button_kupte-zde