Irský mech a jeho uplatnění

Irský mech se sbírá a nejčastěji se z něj vyrábí pasta, prášek nebo extrakt. Mořské řasy se nacházejí podél pobřeží Irska a severního Atlantiku, včetně Nové Anglie. Dnes se tato látka používá k nejrůznějším léčebným účelům, od krému na suchou pokožku po léčbu celé řady zažívacích potíží. spojených hlavně se špatnou životosprávou.

Irský mech použití pro lidské zdraví

  • Ošetřuje suchou kůži a léči prasklinky

Léčivé použití irského mechu je časté v podobě krému na pokožku, který pomáhá zmírnit problémy se suchou a popraskanou kůží. Tato látka se používá k odstranění kožních problémů od doby, kdy Irové začali jako zdroj potravy používat mořské řasy. Krémy a masti působí také jako látka změkčující pokožku. V případě popraskané kůže se aplikuje přímo na infikovanou oblast a vtírá se. Mezi další lékařské využití irského mechu patří zmírnění tvorby vrásek, přidává se jako přísada do pleťových vod a ostatních kosmetických přípravků.

  • Střevní problémy

Irský mech byl shledán účinným projímadlem a regulátorem aktivity tlustého střeva. Lidé vypozorovali, že tato surovina, která se často připravovala jako jídlo nebo se přidával do různých pokrmů, má účinek jako lehké přírodní projímadlo, které pomáhá k vyprazdňování střev.

  • Dýchací problémy

U dýchacích potíží je známo, že řasa rozpouští hlen a otevírá dýchací cesty. Irský mech se používá k léčbě chronického kašle, bronchitidy a dalších dýchacích obtíží. Z řasy se obvykle připravuje mast nebo pasta a nanáší se na hruď.

  • Problémy s trávením

Irský mech také působí na zažívací potíže, včetně vředů a dalších žaludečních potíží. Irský mech pomáhá zmírnit příznaky spojené s gastritidou a infekcemi močových cest. Přírodní látka se obvykle kombinuje s jinými bylinami, též vhodnými pro zažívací potíže.

  • Krevní problémy a cukrovka

Je užitečný pro pomoc při ředění krve a tím napomáhá k eliminaci tvorby krevních sraženin. Je také pomocníkem při regulaci hladiny cukru v krvi u lidí s cukrovkou. Pomáhá při zotavování jedinců oslabených po prodělané nemoci jako je zápal plic a podobná vážná onemocnění.

Irský mech použití jako zahušťovadlo

Irský mech jste možná už konzumovali, aniž byste o tom věděli. Dnes se používá jako zahušťovadlo v potravinách, krémech a dalších produktech. A jeho obliba vzrůstá, protože je to čistě přírodní a rostlinný produkt.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení