Irský mech je mořská řasa s léčivými účinky

Irský mech je mořská řasa s léčivými účinky

Anémie – Irský mech obsahuje velké množství železa v organické formě, podobně jako kopřiva či špenát, ale v dobře vstřebatelné formě. Účinkuje při anémii jako podpůrný prostředek, železo je důležité v krvetvorbě – při obnově červených a bílých krvinek a krevní plazmy.

Střevní funkce – obsahem vlákniny podporuje peristaltiku střev a zároveň jejich osídlení správnými bakteriemi. Poradí si se zácpou a zajistí pravidelné vyměšování stolice. Zadržování stolice déle, než dva dny je velmi nežádoucí a může vést až k závažným chorobám, jako je Crohnova choroba nebo rakovina.

Hojení řezných ran a drobných poranění – lze jej užívat i ve formě zábalu, obkladu nebo odvaru jako zevní lék pro urychlení hojivého procesu při různých typech zranění. Zároveň působí jako anestetikum a omezuje výskyt nežádoucích bakterií.

Hormonální nerovnováha – ta je bohužel častým jevem nejen u žen v menopauze, ale i u mladších ročníků vlivem pracovního přetížení, stresu, psychického tlaku a nepohody a dalších negativních vlivů ve společnosti. Dochází pak k přetížení nadledvinek, které vylučují stresové hormony a blokují tvorbu dopaminu a serotoninu. Dostatek jódu a dalších minerálů tyto obtíže mírní a uvádí vše do přirozené podoby.

Prevence proti osteoporóze a rakovině – obě choroby souvisí s nedostatečným zásobením těla živinami, především se špatným vstřebáváním vápníku a s překyselením. Většinou postihuje osoby konzumující nevhodnou průmyslově vyráběnou stravu. Irský mech pomáhá mnoha živinami těmto stavům předcházet.

Vysoký krevní tlak – ten souvisí s mnoha faktory, ale především opět se špatnou životosprávou a s nedostatkem pohybu. Mořské řasy dodávají energii a přirozeným způsobem vyživují tělesné partie včetně těch periferních. Tím se upravuje hladina krevního tlaku do normálu.

Antioxidant – účinné látky redukují volné radikály, které v těle vznikají metabolickými procesy a vlivem psychické i fyzické zátěže, nejčastěji pod vlivem stresu.

button_kupte-zde