🤒 Moc se omlouváme, ale z důvodu nemocí mohou být některé zásilky o pár dní zpožděné. Expedice zboží probíhá, ale bohužel v menší míře. Moc děkujeme za pochopení a důvěru. 🙂

Jak je to s pitným režimem a počtem jídel během dne

Musíme jíst jen třikrát denně a dodržovat přísný pitný režim, abychom detoxikovali organismus? Jak je to s příjmem tekutin a frekvencí přijatých pokrmů během dne?

Jezte tak, jak vám to vyhovuje – každý z nás se nachází v jiné fázi svého duchovního vývoje a to také souvisí s tím, v jakém rozpoložení a kondici je jeho tělesná schránka. Naše tělo nám také napovídá vlastními pocity - co vyžaduje, a čím mu nejlépe prospějeme. Vnímáme to na sobě např. tehdy, jsme-li unavení, nebo se nám chce spát – pokud si odpočineme, uděláme dobře, pokud ne a naopak se nadopujeme kávou, vybičujeme organismus k dalšímu výkonu, ale zároveň jej oslabíme a to se pak později projeví ještě většími obtížemi. To samé se týká stravy – nikde není psáno, že musíte snídat to a to, a že musíte jíst jen třikrát denně. Jezte klidně vícekrát za den v malých porcích, řiďte se pouze vlastní chutí a vlastní intuicí. Nezapomínejte však na přiměřený tělesný pohyb, ten je podmínkou k tomu, aby intuice správně fungovala.

Pitný režim – zde platí jasné pravidlo – čím přirozeněji se stravujeme, máme dostatek vlákniny, živin v podobě celozrnných obilovin, dopřáváme si spíše rostlinnou stravu, jíme luštěniny, oříšky a zdravé tuky, čerstvé ovoce a zeleninu, vaříme obilné kaše a omezujeme konzumaci masa (hlavně červeného), a pochopitelně alkoholu a cigaret, tím lépe naše tělo reaguje na potřebu tekutin pocitem žízně. Nepotřebujeme si pak hlídat pitný režim striktně, ale stačí se řídit vlastním citem. S pitným režimem mají problémy lidé na fastfoodu a podobné stravě s nedostatkem vlákniny a živin. Přijímají tekutin buď příliš mnoho, nebo naopak málo – organismus reaguje přehnaně na různé situace, je v dysbalanci, vlastní intuice je mlhavá a špatně funguje, což nahrává různým extrémům.

Musíme si také uvědomit, že tekutiny přijímáme i v podobě polévek a obilných (celozrnných) kaší – ty bychom si měli dopřávat častěji, neboť jsou dobře stravitelné, zasytí na delší dobu, mají nízký glykemický index a dodají všechny potřebné vitamíny a minerály. Kaše lze různě kombinovat a střídat, hodí se k nim ovoce sušené i čerstvé, různé oříšky, strouhaný kokos, kvalitní čokoláda či kakao.