Jak je to s vojtěškou

V podstatě se jedná o takovou zapomenutou superpotravinu. Tentokrát se podíváme na její klíčky, které jsou hotovou studnicí výživných látek, a nejlepší je, že takový koktejl si můžete připravit doma sami. Je pravdou, že musíte začít s tím, že si koupíte nádobu, ve které budete semínka klíčit a navíc budete mít úspěch, že se vám vždy povedou. A poté je třeba se ještě zaměřit na semínka, pro která je třeba zamířit do specializovaného obchodu a zakoupit si tak vojtěšku, která je určena ke konzumaci, tudíž na klíčení. Nejlepší je samozřejmě BIO kvalita, kde máte stoprocentní jistotu o kvalitním produktu. Pokud byste si totiž zakoupili klasickou verzi pro sázení, tak nejspíš budete muset počítat s tím, že mohou být semínka chemicky ošetřená, což se běžně u takovýchto produktů děje.

Jdeme na to

Když máme vše potřebné, tak v první řadě je dobré semínka namočit, klidně na celou noc. Pak je opláchnout a vložit podle návodu do klíčící nádoby. Pokud budete mít průhledný obal, tak můžete skvěle pozorovat, jak se semínka začínají měnit a již třetí den, se objevují klasické klíčky, které když necháte, tak vám začnou zelenat. To je díky chlorofylu, ale je to naprosto v pořádku. Celý proces klíčení by se měl udávat při pokojové teplotě a pokud možno bez přímého slunečního světla. A věřte tomu, že právě klíčky jsou tím nejlepším, co si můžete po zimě dopřát.

Klíčky vojtěšky obsahují chlorofyl, betakaroten, vitamíny B, C, D, E a K, draslík, železo, vápník a fosfor. To je skutečně pořádný nářez na zdravý koktejl a navíc ještě s podporou pro tělo. Pojďme se podívat, co všechno může vojtěška ovlivnit v těle. Poradí si s detoxikací organismu, posílí imunitní systém, dokonce ovlivní i kvalitu spánku, který bude rozhodně lepší a vydatnější. Zlepšuje díky svým zásaditým účinkům vnitřní prostředí v těle. Budete překvapeni, že pomůže dokonce při kožních problémech, s bolestmi hlavy a dokonce i s revmatickým onemocněním. V tomto případě hodně pomáhá s bolestmi kloubů. Maminky by zase mohlo potěšit, že ani ony se nemusí vyhýbat konzumaci klíčků, samozřejmě v určité míře, protože právě vojtěška je skvělá v tom, že podpoří tvorbu mateřského mléka, které je pro jejich miminko velmi potřebným zdrojem všech dostupných látek.

button_kupte-zde