Ředkvičky, trochu jinak

Ředkvičky jako takové patří mezi první plody, které se objeví na zahrádce po jarním výsevu. Nicméně pokud jste ještě je nezkusili v podobě klíčků, tak to rozhodně udělejte. Ihned při prvním ochutnání budete cítit tu lahodnou chuť jarních ředkviček, ale v tomto případě na ně nemusíte tak dlouho čekat. Dají se totiž vypěstovat v kteroukoli roční dobu. Podle jistých statistik je velmi zajímavé, že například lžička klíčků ředkviček, tak údajně vydá svými živinami za 30 celých snědených klasicky velkých ředkviček. Což je naprosto neuvěřitelné. Ale zase na druhou stranu to není ani nic divného, protože takový klíček disponuje obrovským potencionálem, který dává sílu a růst celé rostlině.

Chutný červený poklad

Klíčky jsou skutečně takovým elixírem zdraví, namíchaný koktejl, který si můžeme doma snadno připravit. Obsahují totiž velké množství vitamínů, minerálů, enzymů, ale i dalších stopových látek. Díky tomu, že tyto klíčky obsahují skutečně velké procento vitamínu C, tak zvyšují celkovou odolnost pro náš lidský organismus. Nicméně samozřejmě velmi příznivým způsobem působí na kůži, nehty, vlasy atd. Pokud ovšem byste chtěli ještě o něco trochu víc, tak jim můžete nechat narůst malé lístky, které budou obsahovat chlorofyl a ten má detoxikační účinky, což se skvěle hodí na jaře, kdy skutečně se velmi často dostavuje únava a i tělo potřebuje větší podporu, než kdykoliv jindy v jiný čas.

Kromě vitamínu C, tak v klíčcích nalezneme další zásobárnu vitamínů C, D, E, K, B1, B2 a B12. Nechybí samozřejmě ani vápník, fosfor, železo, magnezium, draslík. Naprosto unikátní složení má samozřejmě další velmi pozitivní vliv na tělo. Pojídání ředkvičkových klíčků prospěje i v dalších oblastech, například zabraňují nachlazení, podporují rychlejší rekonvalescenci, pomáhají při vykašlávání hlenů, ale ovlivní pozitivně rovněž i trávení. Jejich ostřejší chuť skvěle zvýrazní zeleninové saláty, do kterých poté nemusíte přidávat žádné jiné koření.

button_kupte-zde