Jak se stravujete?

Co se týká nás lidí, máme různé chutě. I pokud se omezíme pouze na jídlo a jiné naše choutky necháme stranou. Někomu chutná to, jinému zase ono, a pokud si to můžeme dovolit, vybíráme si právě podle toho, čím se budeme živit. Jenže pouhá naše chuť není vždy ten nejlepší rádce. Protože oblíbili-li jsme si něco nezdravého a jíme to dnes a denně, zaděláváme si na problémy. Po takovém oblíbeném jídle se sice cítíme spokojeně, jenže už nevidíme, co se odehrává v našich útrobách, v našem těle, které už z nezdravé stravy zase až takovou radost nemá.

Když sníme občas něco nezdravého, naše tělesná schránka se s tím už nějak vypořádá. Zvládne se to. Ale čím více při stravování hřešíme, tím více je to s námi nahnuté. Problémy se kumulují, zdravotní stav zhoršuje, a kdo ví, kam až to může vést.

Totiž víme, kam až to může také vést. Do ordinace lékařů a předčasně na hřbitov. Čímž vás nemíním planě strašit, ale je skutečností, že nezdravá strava našemu tělu škodí a toto se projevuje i dřívějším odchodem na věčnost. A byť to není to jediné, co nám škodí, bylo by určitě lepší se tomuto riziku vyhnout. Zejména když jde o záležitost, kterou můžeme i sami ovlivnit. Protože je jenom na nás, jak se stravujeme. Je jen na nás, co si někde koupíme a sníme.

A co bychom si měli pořizovat, abychom si co nejvíce prospěli? Pochopitelně hlavně stravu čerstvou, plnou vitamínů a dalších prospěšných látek. A touto bychom měli ve svém jídelníčku nahrazovat potraviny průmyslově zpravované a obsahující neúměrné množství soli, tuku, cukru a kdo ví, čeho všeho ještě. To se dávno ví, takže vám to určitě zní povědomě. Jenže by to určitě nemělo jít jako doposud v mnoha případech jedním uchem dovnitř a druhým ven. Měli bychom se nad tím zamyslet a vsadit na co nejdokonalejší stravování. Protože nám to určitě prospěje. A kde takovou stravu najít? Klidně i v tomto jediném e-shopu, kde se nabízí vše pod jednou střechou.