Nejíme právě zdravě

Zdravá strava nám prospívá, zatímco ta nezdravá škodí. To se dávno dobře ví. Ví se to, jenže my lidé jsme v mnoha případech nepoučitelní. A tak třeba dnes a denně sázíme i jen na takové potraviny, které nás sice možná nasytí, ale rozhodně nám neprospívají. Což pro vás jistě není žádnou novinkou. Když se nad tím zamyslíte, nejspíše i vy dospějete ke zjištění, že je to aspoň částečně i váš případ. I vy si jistě někdy dáváte i něco, o čem se dávno ví, že to není právě prospěšné.

Kdybychom nevěděli o tom, že jsou potraviny, které nám prospívají, a také potraviny, jimiž si můžeme škodit, dalo by se nám to pochopitelně odpustit. Nevědomost hříchu nečiní, jak se praví, a tak bychom sice také trpěli různými problémy a zkracovali si tím život, jenže bychom tak činili nevědomky. Jenže my o vhodnosti a nevhodnosti některých poživatin dávno dobře víme. A nepokoušejte se mi namluvit, že jste ještě nikdy neslyšeli o tom, že například přemíra soli v naší stravě zapříčiňuje vysoký krevní tlak, že nezdravé tuky nejen způsobují nehezkou obezitu, ale také zanášejí naše cévy, že cukr přispívá k diabetu, a i různá aditiva v potravinách mohou mít své negativní dopady na náš stav. A to jsou jenom ty nejznámější příklady toho, co s námi může strava udělat. Nežádoucích dopadů je tu ještě daleko více.

A tak je vlastně jenom na nás samotných, zda budeme pokračovat v konzumaci toho, co nám není prospěšné, nebo se aspoň zčásti přeorientujeme i na zdravou stravu. Která nám udělá jedině dobře. A kterou nemusíme shánět všude možně, protože si ji lze pořídit i v jednom jediném internetovém obchodě.

Pokud chcete svému tělu udělat dobře, prostě byste mu měli nabídnout víc nezpracovaných nebo jen minimálně zpracovaných kvalitních potravin přírodního původu. Co je bio, to je nejprospěšnější, a superpotraviny bude váš organismus určitě považovat za super.