Jaké tekutiny využít při hubnutí

Zoufalí lidé s nadváhou a obezitou mnohdy podnikají takové kroky kvůli snížení hmotnosti, až člověk žasne. Nejméně populární je fyzická aktivita, přitom je prokazatelně nejúčinnější a bez ní je hubnutí problematické, nebo dokonce nemožné. Spolu s ní je nutné zcela radikálně přehodnotit skladbu jídelníčku, ta bývá jednou z nejčastějších příčin tohoto neutěšeného stavu, ovšem na co se občas zapomíná, je příjem vhodných tekutin. Výraz „vhodných“ je zde zcela namístě, protože nedostatečně informovaní lidé s kilogramy navíc se mohou dopouštět řady chyb, které jejich jinak vcelku účinné řešení hubnutí zbrzdí.

Co pít při redukční dietě

Kvalitní pramenitá voda – na tom se snad všichni shodneme, čistá pramenitá voda napomáhá hubnutí za každých okolností. Neměla by být chlorovaná a kontaminovaná těžkými kovy, dusitany, herbicidy a pesticidy.

Pivo – to si při hubnutí raději odpusťte. Nejde ani tak o alkohol, jako o jeho hořkou chuť, která zvyšuje apetit, a to vy nemůžete potřebovat.

Suché víno – luxusní a vysoce jakostní suchá (málo sladká), nejlépe červená, vína, lze při hubnutí občas doporučit, ale nepřehánějte to s množstvím alkoholu.

Minerálky – hubnutí je náročný metabolický proces, při němž se spotřebovává i zásobní hořčík. Proto jej doplňujte buď v tabletách, anebo formou minerálky Magnesia. Ta vám určitě prospěje i později, po redukční kůře.

Vincentka – máte-li pocit, že byste měli doplnit jód, můžete si občas loknout Vincentky. Ale jen občas a v malém množství.

Ovocné a zeleninové šťávy a džusy – šťávu z odšťavňovače nebo čerstvé smoothie lze jen doporučit. Ale pozor při pití krabicových džusů – tam je vhodný pouze stoprocentní koncentrát (ředěný s vodou), ale musí být bez přidaného cukru a pouze pasterizovaný, bez další chemie.

Zelený čaj - o zeleném čaji na hubnutí jste již možná zaslechli. Zelený čaj hubnutí skutečně podporuje tím, že obsahuje kofein, a tento alkaloid zrychluje metabolismus a napomáhá oxidačním procesem rozkládat uložené podkožní či meziorgánové tuky. Zelený čaj účinky hubnutí ale zvýší jen tehdy, nebude-li oslazený a půjde pouze o čajové lístky ve špičkové jakosti, nejlépe BIO. Zelený čaj a hubnutí jsou dva výrazy spojované poměrně často právě v souvislosti s volbou vhodných tekutin pro pitný režim, ovšem nezapomínejte, že je také močopudný, a že je dobré jeho účinky podpořit minerálkou nebo ovocem.

Káva a náhražka kávy – klasickou i obilnou kávu (žitnou kávu s čekankou) můžete pít při hubnutí i pravidelně, ale bez cukru a bez mléka, což jsou přímo kalorické bomby.