Jakým směrem se herní průmysl vydává do budoucnosti

Herní průmysl je obrovským kolosem, který existuje už několik desítek let a jako jeden z mála průmyslů nejen dokáže držet s moderními technologiemi krok, často je přímo vyvíjí a podporuje. Kam tedy směřuje herní průmysl do budoucna. Odpovědí je hned několik, od modernizace technologií, přes používání umělé inteligence až po herní dostupnost pro hráče z celého světa. Na tento směr herního průmyslu a jeho odnože se podíváme v tomto článku. 

Technické inovace 

Často se hovoří o tom, jaké chyby, kterých by se začátečníci měli na online kasinech vyvarovat je důležité apelovat a těchto chyb bývalo v dřívějších dobách hodně také vlivem malého povědomí o herních portálech, jejich bezpečnosti, licencích a dalších faktorech. S rozmachem technologií a dostupností nejen online kasin, ale také dalších platforem se tyto aspekty navigují stále jednodušeji.

 

Právě technologický rozvoj je důležitým faktorem v otázce, kam směřuje herní průmysl do budoucnosti. Ať už se jedná o nové kódovací jazyky, rozvoj grafiky, procesorů, paměti nebo umělé inteligence, tyto budou zásadní faktory pro směřování herního průmyslu pro konzole, kasina a mobilní platformy. 

Umělá inteligence 

Jedním z největších pokroků současnosti je rozvoj umělé inteligence. V posledních měsících je možné neustále vnímat nové zprávy o způsobu, jakým je AI implementována do prakticky všech oblastí, ať už se jedná o kreativní svět, lékařství, hudbu nebo právě herní průmysl. V tom je již nyní možné najít začlenění umělé inteligence do vývoje her pro všechny platformy. Díky umělé inteligenci jsou hry nejen přizpůsobivější, ale dokážou zároveň reagovat na volby hráče a další aspekty hry automaticky. Jejich použití je tak možné očekávat také v automatech u kterých mezi nejoblíbenější patří například slot book of dead

Hry ve virtuální realitě 

Dalším velkým tématem oblasti rozvoje moderních technologií a jejich zvyšující se dostupnosti je virtuální realita. Tento unikátní druh technologie umožňuje se ocitnout přímo v dění vybrané hry, kterou hráč hraje a to využitím speciálního headsetu. Zkratkou označované jako VR má využití nejen v herním prostředí, používá se také v lékařství nebo leteckých simulátorech a herní průmysl je právě ten, který často posouvá hranice možností této technologie. Je tak možné se ocitnout ve 3D světě hry, na kurtu, v kasinu nebo kdekoliv jinde, kam hráče virtuální hra dovede. Dnes se navíc tato technologie stává finančně mnohem dostupnější. 

Mobilní hraní a aplikace 

Přirozeným krokem je věnování pozornost mobilním platformám. Za poslední roky generují mobilní hry stále větší množství peněz, také díky principu mikronákupů, sledování reklam a možnostem často komunitních her nebo her inspirovaných populární kulturou. Ať už se jedná o mobilní verze oblíbených konzolových her - jako jsou Sonic, Pokemon Go, Avengers nebo Harry Potter až po hry oblíbených umělců, jako jsou například hry kapely BTS. 

 

K tomu, co poskytují mobilní platformy se přiklání stále více vývojářů a tento fenomén je možné sledovat také mezi herními hazardními portály, které využívají moderní technologie HTML5 a tím nahrazují zastaralý Flash, kterého již není možné na mnoha platformách přes chytré telefony využívat. Tímto způsobem se zvyšuje dostupnost her na různorodých zařízeních, bez ohledu na operační systém, kterým zařízení disponuje. 

Žánrová a cenová různorodost 

Herní průmysl si je dobře vědom toho, že milovníci her nepředstavují jednu specifickou skupinu - naopak jedná o různorodý mix lidí všech věkových katerogií, zájmů a pohlaví a také proto je zde důraz na žánrovou herní různorodost. Někteří hráči preferují tzv. open world hry, otevřené a velké světy ve kterých je možné prozkoumávat každý kousek navržené a zpřístupněné mapy (jednou z největších her této kategorie je souls hra Elden Ring). Poté jsou hráči, kteří milují indie hry s hlubokým příběhem a krásnými animacemi, jako je například hra Gris. 

 

Žánrů je opravdu mnoho a mezi nejoblíbenější patří zejména střílečky, závodní hry, RPG hry, souls hry, ale také sportovní nebo time management hry. Ve světě herního průmyslu si každý najde něco svého, včetně různorodosti platforem of počítačových, přes konzolové až po mobilní hry nebo stolní hry v jejich digitální podobě. 

 

Očekávané herní novinky 

Pro následující kalendářní rok 2024 se očekává celá řada nových her, která může inspirovat a přilákat nové hráče a tvůrce. Například mezi nejočekávanější novinky pro herní konzole, jako jsou Playstation a XBox spadají hry Neva (nástupce velmi oblíbené hry Gris), novinky ze světa Assassins Creed, pokračování animované hry Persona, Final Fantasy. Pro mobilní hry se očekává vydání celé řady titulů a zejména oblíbené se stávají RPG hry, také díky úspěchu hry Genshin Impact, která se stala celosvětovým úspěchem. Mezi očekávané hry spadají Arknights: Endfield, Seven Deadly Sings Origin nebo Diablo Immortal a další. 

Kombinace odnoží herních oblastí 

Velkým a oblíbeným fenoménem je kombinace jednotlivých herních oblastí. Toto platí zejména pro oblast herních kasin online. Tyto herní portály často kombinují své nabídky se sportovními kancelářemi. Prvním druhem online portálů byly právě sázkové kanceláře, mnoho z nich se s nástupem oblíbenosti hazardních her online rozhodlo pro založení herního kasina na stejné doméně - toto je častým faktorem rozhodování hráčů a podobné kombinace tak mají svou budoucnost.