Káva na hubnutí pomáhá, ale není všemocná

Hledáte přípravek na hubnutí a domníváte se, že by mohla zabrat i káva?

V první řadě bychom si měli ujasnit, co je to nadváha či obezita, abychom plně pochopili, proč neexistuje žádný zázračný elixír, který by mávnutím kouzelného proutku vytvořil z dvoumetrákového obézního chlapa štíhlého manekýna.

Káva na hubnutí skutečně nápomocná je, jako některé další potraviny, ovšem jde pouze o výpomoc. Ten hlavní objem práce a hlavně snahy musí bezpodmínečně vzejít od vás, z vašeho nitra. Musíte mít dostatečně pevnou vůli a motivaci, pak to půjde, jinak ne. Neočekávejte, že to někdo udělá za vás, takto to opravdu nefunguje.

S čím byste měli začít, je změna jídelníčku. Udělejte si čas a provětrejte vaši spižírnu, zbavte se výrobků z bílé mouky a nahraďte je celozrnnými obilovinami, vyzkoušejte i ty bezlepkové, např. quinou, amarant, hnědou rýži, jáhly a pohanku. Namísto sladkostí mlsejte strouhaný kokos a sušené ovoce ve směsi s různými druhy oříšků, živočišné tuky vyměňte za rostlinné, za studena lisované panenské oleje BIO, každý den si dopřejte více ovoce a zeleniny a omezujte alkohol a cigarety. Vhodné je doplňovat hořčík a vyzkoušet adaptogenní bylinky a také kávu na hubnutí. Zatímco adaptogeny, např. Ashwagandha nebo Shatavari, pomohou s nastolením hormonální rovnováhy, káva zrychlí metabolismus odbourávání podkožního tuku.

Bez pohybu to nepůjde

Mnozí z nás touží po tom zbavit se podkožního tuku bez práce a námahy, pořizují si drahé přístroje, které na bázi elektrických impulsů údajně dobourávají tukové vrstvy, ale toto má na ztrátu hmotnosti jen zanedbatelný vliv. Musíte zkrátka začít více cvičit, zpočátku pomalu a přidávat tréninkové dávky, aby si organismus na námahu postupně zvykal. Ideální je jízda na kole, častá chůze do schodů, trampolína, běh, aerobní cvičení a také silové cviky s činkami. Nemusíte nutně chodit do posilovny, cvičit lze i doma a návodů, jak na to, je na Internetu spousta.