Kde seženete zdravou stravu?

Když si my lidé kupujeme nebo objednáváme jídlo, často se rozhodujeme hlavně podle toho, co nám připadá chutné. A také podle ceny, která by měla být podle našeho názoru v ideálním případě co nejnižší. Na čemž by nemuselo být nic špatného, kdybychom si takto vybírali výlučně ze zdravé stravy. Jenže všichni dobře víme, že tak tomu nebývá. To nejlevnější zpravidla postrádá žádoucí kvalitu, a to, že některé pokrmy skvěle vypadají, ještě vůbec neznamená, že jsou zdraví prospěšné, ale spíše jde jen o naaranžování a použití chemie, díky které tyto vypadají lépe.

A tak se necháváme zlákat i tím nezdravým. A pak se k takové volbě opakovaně vracíme, protože taková nezdravá jídla často dobře chutnají. Ovšem často jen zásluhou soli nebo další chemie, což rovněž není zárukou neškodnosti, natož pak prospěšnosti.

Všichni víme, že by měla být realita jiná. Že bychom měli dávat přednost zdravým potravinám, které upevňují naše zdraví a prodlužují naše životy, a ne hazardovat se svým tělem. Jenže nám to přesto nedá. A tak jíme toho zdravého obvykle jen velice málo, zatímco si současně tím nezdravým huntujeme svoji tělesnou schránku. Což není pochopitelně po konzumaci ihned rozpoznatelné, ale musíme počítat s tím, že se to jednoho dne projeví. Až se těch škodlivin nakumuluje v našem těle víc a tyto napáchají škody na nejrůznějších orgánech.

A čím takové hloupé počínání odůvodňujeme? Třeba tím, že se v různých dobách považovaly za zdravé i diametrálně odlišné potraviny. Nebo že jsou ty zdravé těžko k sehnání. Nebo že jsou příliš drahé. A určitě existuje i celá řada dalších alibistických zdůvodnění. Která lze ale většinou snadno vyvrátit. Protože víte vy třeba, že existuje i e-shop, ve kterém se nabízí jen zdravá strava, a je tam navíc více než pestrá nabídka za výhodné ceny?

Jestli jste to nevěděli, tak teď už to víte. A tak přestaňte s výmluvami a jděte si koupit něco zdravého.

button_kupte-zde