Nejde jenom o nasycení

O tom, že nejsou všechny potraviny našemu tělu zrovna přínosné, už zřejmě víte. Určitě už se i k vám doneslo, že jsou některé potraviny zdravé, zatímco jiné mohou i vysloveně škodit. Museli jste o tom slyšet, protože jde o hodně často a všude možně rozebírané téma. A navíc i hodně důležité téma.

Potraviny nám prostě někdy prospívají a někdy škodí. A protože toužíme být zdraví, měli bychom se starat o to, abychom jedli jenom to, co naše tělo vyžaduje a co je pro něj dobré. Jenže tak paradoxně často nečiníme. Mluvíme sice o tom, jak dobré je zdravě jíst, ale když pak dojde na nákup jídla, často sáhneme raději po něčem, co ke zdravé stravě rozhodně nepatří. A důvod si k tomu vždycky najdeme.

A co na to naše těla? Obvykle neprotestují a stráví to, co zkonzumujeme. Jenže to, že se nám po podobném jídle nic nestalo, je jenom vnější dojem. Kdybychom se totiž podívali na to, co se odehrává v našich útrobách, určitě bychom zjistili, že to až tak pravda není. Že se po konzumaci toho nezdravého něco mění k horšímu. A čím déle se špatně stravujeme, tím je na našich orgánech napácháno více škod. Až se to jednou nepřehlédnutelně projeví. Ale to už je často pozdě.

Rozumní lidé to vědí nebo aspoň tuší. A zařizují se podle toho. Tedy aspoň zčásti doplňují svůj jídelníček i o zdravé potraviny. Tedy o potraviny čerstvé nebo šetrně upravované, které nejsou plné chemie a dalších nám škodících látek, jako jsou třeba tuky nebo cukry. A dobře dělají. Protože až budou mít ti nezdravě se stravující zdravotní potíže, budou na tom ti zdravě se stravující o poznání lépe. A o to přece jde každému. Každý chce být zdravý a žít co nejdéle. Jenže ne každý je pro to ochoten něco udělat. Třeba navštívit specializovaný e-shop, aby si tam vybral to, co mu bude prospěšné.

A vy také nebuďte bláhoví a onen e-shop vyzkoušejte. Nebo si aspoň za čas nestěžujte, že jsem vás nevaroval.