Ke kráse i zdraví pomůže hroznový olej

Příroda a její produkty nám mohou při správném využití v mnohém pomoci. Ať už v otázce zdraví anebo krásy. Jedním z takových produktů, který není příliš využíván, je hroznový olej.

  • Je to velká škoda, protože díky němu můžete tělu dodat mnoho živin a tím pádem ho posílit.

Hroznový olej se lisuje z vinných jadérek za studena. Nejkvalitnější produkty neobsahují žádné chemické látky ani barviva či konzervanty. Díky lisování za studena si výsledný produkt zachová dostatek cenných vitamínů, bioaktivních látek i polyfenolů.

  • Možná, že budete překvapeni, jaký bude mít hroznový olej účinky na váš organismus.

Vzhledem k tomu, že olej obsahuje nejen zmíněné polyfenoly, ale také flavonoidy, je to účinný antioxidant, který má pozitivní vliv na celý kardiovaskulární systém. Pozitivně působí i na hladinu cholesterolu v krvi. Dále vám pomůže zvýšit pevnost cév a kapilár.

  • Jeho léčebné účinky ocení také lidé, kteří chtějí zredukovat svou hmotnost.
  • Olej z hroznových jadérek detoxikuje organismus a podporuje správnou činnost trávícího systému.

Hroznový olej ochrání vaši pleť

Hroznový olej je také dobrý pro udržení krásy a mladého vzhledu. Chrání buňky před poškozením, a proto se používá i při péči o pleť. Zvláště příznivé účinky má na zpomalení stárnutí organismu. Dokáže dát dostatek výživy nejen pleti, ale také vlasům a nehtům. Díky svému dobrému vlivu na lidskou pokožku se také používá na hojení ran a uklidnění podrážděné pokožky vlivem poranění anebo ekzémů a zánětů.

  • Pro udržení zdravě vypadající pleti se doporučuje používat ho především v podzimních měsících, kdy je zapotřebí připravit pleť na náročné zimní měsíce.

Svému obličeji a dekoltu ho dopřejte denně. Mastného efektu se nemusíte obávat. Hroznový olej se snadno vstřebává a nezanechává žádné stopy. Použít ho můžete například jako odličovač.

button_kupte-zde