Hroznový olej: Znáte jeho účinky a využití?

Při výrobě vína krom slupek z čerstvých a šťavnatých hroznů zbydou i malé pecičky, při jejichž skousnutí můžeme na jazyku cítit ostrou hořkost. Vinaři, kteří každým rokem zpracovávají velké množství vinné révy, však chtějí tyto hrozny využít do posledního zrníčka. Zajímavým výrobkem pak může být právě hroznový olej. Ten je prý doslova zázračným všelékem na řadu neduh, jaké je ale skutečně pravda?

Obecně lze říci, že jakýkoliv olej získaný z jader má blahodárné účinky na naše zdraví. Povětšinou se získávají lisováním ořechových jader za studena a výsledkem je mazlavá tekutina, která si ponechává své charakteristické aroma, chuť a celou řadu tělu prospěšných látek. Právě tento olej je zajímavý díky velkému podílu nenasycených mastných kyselin, vysokému obsahu vitamínů a minerálů nebo jako antioxidant, které mají naše tělo chránit před volnými radikály. I díky jeho složení je dobré poukázat, že se řadí mezi nejzdravější oleje vůbec. V našich končinách zatím není příliš oblíbený, je to možná právě jeho vyšší cenou. Na jeho ceně se podepisuje hlavně náročnost výroby. Kdy na jeden litr oleje je zapotřebí přibližně čtyřicet kilogramů hroznových jader.

Hroznový olej použití je velmi všestranné, využijete ho na vaření i v péči o pleť. Má tu výhodu, že se do pleti velmi rychle vstřebává a nezanechává mastné stopy podobně jako třeba kokosový olej. V kosmetice je znám pro své zvláčňující vlastnosti. Dokáže na pleti zadržovat vlhkost a tím jí udržet hydratovanou a vláčnou. Pomáhá v boji proti stárnutí a předchází vzniku nových vrásek. Jako jeden z mála olejů prochází po lisování ještě rafinací.

Ať už trpíte na mastnou nebo suchou pokožku, je dobré do své péče o pleť zahrnout právě hroznový olej. Dnes už je možné ho koupit v řadě obchodů se zdravou výživou nebo lékárnách. Je to malý zázrak, který jistě stojí za povšimnutí.

button_kupte-zde