Maca povzbudí libido i zvýší odolnost proti stresu

Chcete podpořit své libido, sexuální výkonnost anebo odolnost vůči stresu? Ve všech těchto ohledech vám přijde vhod maca peruánská neboli řeřicha peruánská – drobná nenápadná rostlinka s obrovskými účinky na lidský organismus.

Maca peruánská pochází z Peru, jak její název napovídá. Našli byste ji na náhorních planinách jihoamerických And, kde žije v tak nehostinných podmínkách, že si musí veškeré pracně nashromážděné živiny ukládat do bulvovitého kořene. A právě z něj může člověk načerpat velkou sílu.

V kořeni rostliny maca se skrývá velké bohatství – najdeme v něm vysoký obsah sacharidů, takže jde o velmi výživnou rostlinu. Dále je v kořeni také mnoho bílkovin, vlákniny i mastné kyseliny. Obsahuje rostlinné steroly, saponiny, třísloviny, alkaloidy, a samozřejmě také minerály, stopové prvky a vitamíny či aminokyseliny. A to je na tak malou rostlinku docela úctyhodný výkon, co říkáte?

O blahodárných účincích maci peruánské na zdraví člověka věděli již Inkové – a právě oni začali rostlinu cíleně vysazovat a sklízet. Jemný prášek z kořeně rostliny dokáže udělat s lidským tělem divy – právě proto se mu přezdívá peruánský ženšen.

Tato rostlina je významný životabudič. Řadí se mezi superpotraviny, adaptogeny i afrodiziaka.

To v praxi znamená, že podpoří vaši celkovou tělesnou vitalitu. Vaše tělo bude díky ní lépe zvládat stres – jak fyzického, tak psychického rázu. A samozřejmě má skvělé účinky na pohlavní soustavu člověka. Podporuje libido a sexuální výkonnost. Pomáhá zlepšit erekci a má pozitivní účinky na plodnost. Pomáhá řešit obtíže při menopauze, harmonizuje menstruační cyklus.

Díky obsahu sterolů se hodí i pro sportovce.

V našich končinách si můžete macu koupit v podobě jemného prášku, který stačí zamíchat do oblíbeného jídla anebo nápoje. Žádné nežádoucí účinky maca nejsou známy, ovšem v případě, že užíváte i jiné léky, je dobré poradit se se svým lékařem.

button_kupte-zde