Načerpejte sílu s macou peruánskou!

Řeřichu peruánskou nebo také macu peruánskou není třeba mnohým lidem dvakrát představovat – v oblasti přírodní medicíny se jedná o vyhlášený pojem. Maca je populární superpotravina nabitá živinami v dobře dostupné a skvěle stravitelné podobě. Ne nadarmo se jí přezdívá „peruánský ženšen“ – i ona vám dodá potřebnou životní sílu.

Maca peruánská je ve skutečnosti drobná a nenápadná rostlinka. U nás ji seženete pouze v obchodech se zdravou výživou v podobě kapslí anebo prášku. Je to dáno tím, že její přirozený areál výskytu je až v dalekých jihoamerických Andách, kde roste na náhorních planinách ve velkých nadmořských výškách. Tam jsou přírodní podmínky tak nehostinné, že si maca ukládá veškeré potřebné látky do svého řepovitého kořene. A právě ten je doslova elixírem zdraví pro člověka.

O významných léčivých účincích řeřichy peruánské věděli již staří Inkové, kteří ji záměrně vysazovali. Maca dokáže nejen podpořit celkovou vitalitu člověka, ale jedná se také o adaptogen, který pomáhá překonat fyzicky i psychicky stresující období, a také o afrodiziakum.

Není toho zdaleka málo, co můžete od užívání této rostliny očekávat.

Maca dávkování je přitom snadné – stačí, když si denně dopřejete jednu až tři lžičky mletého jemného prášku z kořene této rostliny, a ten pak přidáte do svého oblíbeného jídla či nápoje.

Ideální volbou je jednoznačně maca v bio kvalitě, která je šetrně pěstovaná i zpracovaná tak, aby se v ní uchovalo maximum cenných látek.

Kořen řeřichy peruánské v sušené podobě obsahuje velké množství sacharidů, což z ní dělá velice výživnou potravinu. Najdeme v něm také bílkoviny, vlákninu, minerály, stopové prvky, vitamíny, aminokyseliny, mastné kyseliny, alkaloidy, steroly, saponiny, třísloviny, i další zajímavé látky. Ty ocení sportovci i lidé, kteří mají zájem o podporu sexuální výkonnosti a plodnosti – a to jak muži, tak i ženy.

button_kupte-zde