Máte rádi červenou řepu?

Červenou řepu zná každý. Minimálně ze školní jídelny, což je vlastně škoda. Právě na tomto místě si většina z nás tuto křehkou a šťavnatou zeleninu znechutila. Jenže nevzít červenou řepu už nikdy do úst, i když vás k tomu už nikdo nenutí, by byla věčná škoda. Tím spíše, že existuje celá řada jídel, ve kterých báječně chutná – jen je vyzkoušet!

62

Pro červenou řepu hovoří především to, že se jedná o cenný pramen zdraví. Tím spíše, že ji všichni máme na dosah ruky. Do Evropy se dostala v dávných dobách spolu s Římany, kteří ji k nám přivezli ze Středomoří, kde se přirozeně vyskytuje.

Její pěstování je hračka, k tomu, abyste sklízeli bohatou úrodu, rozhodně nemusíte být zkušení zahradníci. Navíc si můžete vybírat z celé řady kultivarů různých velikostí, tvarů, a dokonce i barev, i když právě ta temně rudá je snad ze všech nejhezčí.

Pokud se ovšem nechcete namáhat na zahradě anebo vám konzumace červené řepy, která se vyznačuje specifickou chutí a vůní dělá nepřekonatelné problémy, můžete jít na celou věc chytře. Vašemu zdraví totiž prospěje i v případě, kdy ji budete konzumovat v podobě prášku. Sušená červená řepa je v jídle prakticky k nepoznání, takže se jedná o způsob, jak si ji dopřát, aniž byste pocítili její vůni a chuť. Stačí si koupit ten pravý – kvalitní doplněk stravy ze sušené červené řepy.

Účinky červené řepy na zdraví člověka jsou skutečně nezanedbatelné.

Dokáže dokonale vyčistit lidský organismus od nebezpečných škodlivin, pomáhá se zažíváním i s vylučováním, protože čistí střeva a má močopudné účinky. Má skvělý vliv na nervovou a kardiovaskulární soustavu. A také snižuje cholesterol a posiluje kosti. A je samozřejmě cenným zdrojem antioxidantů, které chrání naše zdraví. Doporučuje se při těhotenství pro zdravý vývoj plodu. A údajně má pomáhat i proti rakovině.

A našly by se i další argumenty, proč by se červená řepa měla čas od času objevit i na vašem talíři!

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení