Vyzkoušejte příznivé účinky himálajské soli na zdraví

Himálajská sůl je mezi lidmi velmi oblíbená, a tak není divu, že na ni můžete narazit ledaskde. Používá se v potravinářství, v aromaterapii, v kosmetice anebo ke koupelím. Víte, proč je himálajská sůl tak populární?

15

To, co odlišuje himálajskou sůl od běžné stolní rafinované soli, je způsob zpracování a obsah prospěšných látek. Zatímco běžná stolní sůl je zbavená všech příměsí, a dále je uměle obohacena o jód, tak v himálajské soli najdete pouze to, co se v ní přirozeně vyskytuje.

A není toho rozhodně málo – tato sůl je vysoce kvalitní a velmi čistá, takže obsahuje více než 98 % chloridu sodného. Ovšem zbylá dvě procenta tvoří více než osmdesát minerálů a stopových prvků, jako jsou například vápník, hořčík, draslík, železo, ale také zinek či měď. Byť se tyto minerální příměsi v soli vyskytují ve velice malém množství, pro lidské zdraví jsou významné.

Jaké má himálajská sůl účinky na lidské zdraví?

To hlavní, co vás jistě zajímá nejvíce je, jaké má himálajská sůl účinky na lidské zdraví.

Díky vysokému obsahu stopových prvků ji můžete využít jak k běžné konzumaci a dodat tak tělu potřebné minerály, tak k léčivým koupelím anebo k očistě zubů.

Když si čas od času dopřejete domácí lázeň s himálajskou solí, prospěje to nejen vaší pokožce. Tato sůl (na rozdíl od všech ostatních druhů solí) lidskou pokožku hydratuje, prokrvuje, příznivě upravuje její pH a jemně tonizuje. Zbaví váš škodlivin a může vám dokonce pomoci i od různých ekzémů a alergií.

Dále můžete himálajskou sůl využít na posílení dásní a zubů. Stačí, když si nasyceným solným roztokem vyčistíte zuby po každém běžném čištění – zbaví vás zápachu úst, zubního plaku i nepříjemných bolestí.

Navíc můžete himálajskou sůl využít i v boji proti nepříjemné migréně, v aromaterapii anebo k výrobě pleťových masek, které vaši pleť ozdraví, hydratují a vyčistí.

button_kupte-zde