Některé skryté pravdy o klíčení semínek

Energie rostlin – každá rostlina je živý organismus, mnoho lidí si tento fakt vůbec neuvědomuje, anebo jej v návalu každodenních povinností nevnímáme, či nepovažujeme za důležitý. Rostlinný svět nás kromě životodárného kyslíku zásobuje a podporuje i energeticky a tím nám umožňuje lépe fungovat, být více sami sebou a uskutečnit naše záměry a plány. Nejvíce energie přijímáme z rostlinných zdrojů čerstvých a tím pádem také naklíčených. A proto, kdo nechává semínka klíčit doma pravidelně, je ve výhodě.

S klíčky přijímáte lépe stravitelné živiny – každé semeno je vybaveno ochrannou bariérou, aby v přírodě v drsných povětrnostních podmínkách bylo schopné přežít. Teprve po dosažení vhodné příležitosti (dostatku tepla a vlhkosti) začíná růst nová rostlinka, bariéra se rozruší a nově vznikající klíček do sebe absorbuje všechny potřebné látky. A to je vhodný okamžik k tomu, využít plně jeho potenciál i k našemu prospěchu.

Klíčky jsou superpotravinou – množství živin v klíčcích je enormní vzhledem k tomu, že se rostlinka musí nejprve pevně uchytit v zemi, odkud pak bude čerpat živiny k dalšímu růstu. Proto stačí pojídat klíčky v malém množství, odhadem jednu až dvě polévkové lžíce denně. Větší množství klíčků lidský organismus nedokáže zpracovat, proto to s nimi nepřehánějte a využívejte je jako doplněk základní pestré stravy.

O klíčky musíte správně pečovat – častou chybou při nakličování semínek bývá jejich nepravidelné proplachování. Kombinace vlhkosti a tepla je totiž zároveň ideálním prostředím pro rozvoj plísní nebo hniloby. Raději vícekrát za den, nežli jen jednou nebo vůbec. Tato činnost vám nezabere tolik času a prevence před plísněmi je vždy lepší, než jejich pracné odstraňování, které mnohdy není stoprocentní, a takovými klíčky si spíše uškodíte, než vylepšíte zdravotní profil.

button_kupte-zde