Neničte si zdraví

Byly doby, kdy nebylo často co dát do úst. A to logicky znamenalo, že byli lidé schopni sníst cokoliv, jenom aby se nasytili a neumřeli hlady. A je celá řada míst na celém světě, kde je tomu tak dodnes. Ale my na žádném podobném místě nežijeme a obvykle se dokážeme postarat o to, abychom hlady nestrádali. A tudíž bychom neměli zhltnout všechno, na co někde přijdeme, a měli bychom si více vybírat. A co se tohoto výběru týká, měli bychom nad ním uvažovat a vybírat si takovou stravu, která je nám prospěšná a neškodí.

Ale co u nás děláme? Často bohužel pravý opak. Kvůli ceně jsme ochotni jíst i kdeco, co je dost pochybné, ba i škodlivé, namísto abychom si dopřávali zdravou kvalitu. Ale nejde jenom o cenu – mnohokrát máme i celou řadu nerozumných důvodů, kvůli kterým si jídlem zaděláváme na budoucí problémy.

Jak jistě všichni víte, může být i jídlo rizikovým faktorem. Nesprávná strava může vyvolávat spoustu zdravotních problémů, jejichž počet je dlouhodobě na vzestupu. Máme tu diabetes, vysoký krevní tlak, infarkty, mrtvice atd. A za tím vším může být i právě to, co konzumujeme. Cukry, tuky a další složky stravy, které jsme si oblíbili, i když nám ve velkém množství škodí.

Takže si škodíme. I když to tak vůbec nemusí být. Aspoň u nás. Protože i u nás už obchodníci a výrobci prozřeli a stále hojněji nám nabízejí i to, co je nejen chutné, ale i zdravé. A je jenom na nás konzumentech, čemu dáme přednost. Zda si budeme i nadále ubližovat jídlem nebo nám toto bude prospěšné.

A že nevíte, kde zdravou stravu sehnat? Nevadí. Mohu vám nabídnout jednu takovou variantu, jak se ke zdravé stravě dostat. Můžete si ji koupit i ve specializovaném e-shopu. A tady, na internetu, máte navíc pohromadě dost nabídek na to, abyste si z nich něco vybrali. A podpořili tím své zdraví. Které máme jen jedno, a tak bychom o něj měli pečovat.