Přestaňte se poškozovat

Pokud krmíme naše malé děti, obvykle dbáme na to, aby se jim dostalo jenom toho nejlepšího. Sháníme pro ně naprosto dokonalou stravu, jenom abychom jim prospěli, dáme na rozumná doporučení a nic špatného svým ratolestem nepředložíme. Ať už je naše situace jakákoliv, na tomto nemíníme slevovat ze svých nároků.

Ale jakmile své děti takto dobře nakrmíme, co uděláme? Sami si dopřejeme něco, co má ke zdravé stravě hodně daleko. Sladíme, solíme, konzumujeme potraviny plné tuku a cholesterolu, ignorujeme éčka a jiná dochucovadla, jejichž dopad na naše zdraví je přinejmenším nejistý, zkrátka jíme nezdravě. A když naše děti nakonec odrostou, v mnoha případech následují náš příklad a samy se také živí víc než pofiderně.

Jistě, ono se zdánlivě vůbec nic neděje. Jsme nasycení a spokojení, nic nás netrápí, a tak si pochvalujeme. Jenže ono se v našem těle kvůli nezdravé stravě přece jenom něco děje. A kdybychom si byli ochotni připustit, k jakým budoucím problémům to vede, byli bychom možná i přímo zděšení. Jenže ony ty problémy přicházejí pozvolna, nepozorovaně, a když se pak projeví v plné síle, už je mnohdy pozdě na pokusy vrátit se k normálnímu dokonalému životu.

A když nechceme takové problémy mít? Pak bychom se měli postarat o to, abychom jedli skutečně zdravě. A nemusí to být žádný problém, protože o kvalitním stravování najdeme informací dost a dost, a i zdravou stravu už dnes můžeme lehce sehnat. A je tedy jenom na nás, jak se k této problematice postavíme. Zda se budeme tvářit, jako že se nic neděje, nebo se podíváme pravdě do očí a něco s tím uděláme.

A co se s tím dá udělat? Přece konzumovat zdravou stravu. Která se v tomto e-shopu nabízí, a to v podobě více než široké nabídky, která nikdy nikoho nezklame. A díky níž můžeme žít opravdu dlouho skutečně spokojeným a dokonalým životem.