Příznivci zdravé výživy poměrně často začínají s pozměňováním svého jídelníčku v podobě ranních pokrmů – snídaní či svačin, kde nejsou vyžadovány příliš velké znalosti, jak tomu bývá u obědů a večeří. Doslova se tu nabízí obilné kaše. Připravíte je velice rychle z ovesných či kukuřičných vloček, jáhel nebo quinoy a dochutíte sušeným či čerstvým ovocem, oříšky, strouhaným kokosem a následně dosladíte.
A právě doslazování kaší bývá úskalím, s nímž si mnoho strávníků neví rady. Slazení řepným bílým cukrem nelze nikomu doporučit vzhledem k absenci většiny živin, a šťáva z kompotu také není zrovna to pravé. Zkuste to s javorovým sirupem. Je velmi výživný a zároveň vám zachutná a do kaší se hodí naprosto perfektně.
Jedno z nejlepších sladidel na trhu
Je javorový sirup zdravý? Odpověď bude velice jednoduchá a přímá – ano, samozřejmě, a dokonce jedním z nejzdravějších sladidel. Javorový sirup zdraví podpoří vysokým obsahem minerálů, mezi nimiž výrazně vyniká obsah zinku, hořčíku, železa, mědi, vápníku a hlavně manganu. Kombinace těchto kovových prvků usnadňuje trávení a štěpení jednotlivých složek z pokrmu a zároveň vydatně působí na imunitní systém a regenerační procesy v těle. Javorový sirup pomáhá udržet v dobrém stavu pokožku, oči, vlasy, oční řasy a nehty a další tělesné periferie, kterým se ve výživě obvykle nedostává mnoho pozornosti.
Kromě tepelně upravených obilovin do podoby kaší lze javorový sirup přidávat do zmrzlinových pohárů, pudinků, bílého jogurtu či zakysané smetany. Skvěle s ním dochutíte i palačinky se šlehačkou, borůvkami, rozmixovanými jahodami nebo posypané skořicí.
Značnou výhodou javorového sirupu je nižší glykemický index, což je dáno jeho složením a tím, že neprošel procesem rafinace, jako bílý řepný cukr. Je tedy vhodným sladidlem i pro diabetiky a kohokoli dalšího, kdo potřebuje shodit pár kilogramů nadváhy.