Ovesnou kaší k snídani nic nepokazíte

Ovesné kaše patří již mnoho let k nejoblíbenějším obilným pokrmům tohoto druhu. Je to dáno souhrou několika příznivých faktorů, které bychom si tu mohli vyjmenovat:

Zázračný betaglukan – tato látka je v ovesné kasi obsažena ve velkém množství, je to silný antioxidant, který prodlužuje životnost buněk eliminací kyslíkových radikálů, vznikajících při metabolických procesech. Jinými slovy kaše ovesná prodlužuje život a má dokonce omlazující účinky.

Ideální při hubnutí – kdo potřebuje shodit nadbytečná kila, měl by si instantní ovesnou kaši dopřát častěji, protože betaglukan a vyšší obsah vlákniny zabraňují u ovesne kase přejídání.

Ovesná kaše kcal – jestliže se zaměříte na kalorickou hodnotu ovesne kaše,  zjistíte, že je velmi nízká, a že vás zasytí a poskytne dostatek energie pro celé dopoledne. Ovesna kase kalorie tedy není to, čeho byste se měli u zdravého jídelníčku obávat,

Ovesná kaše nutriční hodnoty je položka, často vyhledávaná na Internetu. Je to jeden z nejlépe stravitelných a využitelných pokrmů v jídelníčku a ovesná kaše pro děti i pro dospělé by ve vaší domácnosti neměla chybět.