Poklad plný živin

Lněné semínko nebo také poklad plný živin či plody slunce. Nazývá se různě a má spoustu zdravých a prospěšných účinků na tělo. Len je jednou z významných bylin pyšnící se malými modrými květy. Mohou ji využívat lidé na bezlepkové dietě. Jedná se o bezlepkovou potravinu. Nejlepší struktura pro tělo je rozemleté nebo drcené semínko. V celém stavu se stává, že tělo si s ním neumí poradit a nestráví ho. Vyjde z těla, aniž by si z něj něco vzalo. Máme dva druhy lněného semínka. Hnědé a zlaté semínko a každé má trochu jinou chuť. Hnědá lněná semínka mají jemnou oříškovou chuť. Zatím co zlatá lněná semínka mají oříškovo máslovou chuť. Lněná semínka se řadí mezi super potraviny. Jsou velmi užitečné a zdravé.

Jejich hlavními třemi složky jsou omega-3 mastné kyseliny, které se řadí mezi zdravé tuky. Dále lignany, které působí jako antioxidanty a rostlinné estrogeny. Poslední významnou složkou je vláknina a proteiny.

Lněné semínko působí na spoustu funkcí v našem tělo a některé si přiblížíme. Kdy je dobré užívání semínka.

  • Semínka je dobré užívat při snaze o hubnutí. Při kombinaci s jinými potravinami vytvoří krásný základ pro zdravé tuky. Při jeho požití máte pocit sytosti a nepotřebujete další dávky potravy.
  • Lněné semínko má i velmi dobrý vliv na kůži. Využíváno při akné. Ale i při popáleninách, vředech a ekzémech. Potlačuje záněty, infekce dýchacích cest, kašel, bolest v krku. Má příznivý vliv i při infekcích močových cest.
  • Len je lehce stravitelná potravina a využívá se při problémech gastrointestinálního traktu. Kdy běžné zažívání není v pořádku.
  • Jsou dokázány i změny při pravidelném užívání na bolestivost prsou při menstruaci.
  • Doporučuje se užívat při cukrovce. Tím se již zabývalo několik vědců a pravidelným užíváním se hladina cukru snížila. Záleží na typu Diabetu.
  • Lněné semínko je zkoumáno i u rakovin různého typu, jako například rakovina prsu, tlustého střeva a plic. Ovšem žádné přesně doložené výsledky nejsou dodány.
  • Dále má pozitivní vili na snížení a předcházení srdečních a cévních poruch. Zabraňuje kornatění tepen.

 

Lněné semínko se využívá i v jiných oblastech než jen v kuchyni. Dále se může objevovat ve výrobě barev, laků, linolea a mýdla.

button_kupte-zde