Proč je bambucké máslo na pleť tak efektivní

Bambucké máslo se stalo novodobým fenoménem a projevuje o něj zájem stále více zapálených nadšenců do zdravé výživy. Tito lidé si již plně nebo alespoň zčásti uvědomují, jaká bohatství se ukrývají v přírodních zdrojích, a že to, co pochází z laboratoří, nemívá valnou účinnost.

Bambucké máslo se vyrábí z ořechů máslovníku afrického a měli bychom hned na úvod připomenout, že se nejedná o ledajaký tuk, s nimiž se běžně setkáváme v obchodech s potravinami. Tento je doslova nabitý antioxidanty, minerály a vitamíny, jejichž výživová hodnota je skutečně značná.

Nejčastější využití bambuckého másla na pleť a docela často publikované efekty bambuckého másla na jizvy tedy nejsou ničím překvapivým. O důkladnou hydrataci pokožky se postará zejména vitamín A, o regeneraci vrásčité tkáně a ochranu proti UV záření zas provitamín A a organické kyseliny, zejména kyselina skořicová, linolová, palmitová, stearová, olejová a arachidová. Kdo využívá bambucké máslo pravidelně a často, může docílit velmi výrazného efektu pro omlazení nejen pokožky, ale i vlasů a obočí. A koneckonců, máslo si můžete dopřát i jako součást výživy vnitřních orgánů, například ve formě pomazánky na pečivo.

Pro masérské účely

Víte o tom, že někteří maséři preferují čistě přírodní tuky, s nimiž je prováděná procedura účinnější? Masáž v podobě mechanického tření totiž zesiluje působení účinku samotného tuku, a tuk zas napomáhá účinnosti masérského úkonu, jde tedy o jakousi vzácnou symbiózu, která přináší mnohdy i neočekávané výsledky. Jestliže tedy masér sáhne například po panenském olivovém či konopném oleji, lisovaném za studena, anebo po ručně vyráběném bambuckém máslu, například z africké Ghany, můžete se stát, že budete mít zájem docházet na masáže pravidelně, a že po nich pokaždé pocítíte ohromnou úlevu od stresu, přepracování, spánkového deficitu, depresí, fyzického vyčerpání a dalších problémů, s nimiž se potýkáme v běžném každodenním životě.