Rostlinná versus živočišná strava

Rostlinná strava má přirozené složení – značnou výhodou rostlinné stravy je tak optimální složení, že na něm není nutné nic zásadního měnit. Kupříkladu celozrnné pečivo stačí péct z celozrnné mouky (rozemletého celého zrna) a pouze přidat kvásek, droždí, sůl a nějaké koření a máte perfektní zdroj potravy na celý den. Z ovoce a zeleniny také nemusíte pracně v laboratoři extrahovat jednotlivé složky, prostě si vezmete jablko a sníte ho bez nějakého dlouhého rozmýšlení. Rostlinná strava kromě bílkovin, sacharidů a zdravých tuků obsahuje i vlákninu, a tu v živočišné stravě, např. v mase, nenajdete. Absence vlákniny je obrovským problémem, který může vést až k závažným chorobám.

Je lépe stravitelná – maso trávíte mnoho hodin, navíc člověk má velmi dlouhá střeva a průchod masité stravy trávicím traktem, hlavně pokud je bez vlákniny, je velmi dlouhý, a to umožňuje hnití masa a vyplavování toxických odpadních látek do krve a dále do všech tělesných orgánů. Rostlinná strava je díky jejímu složení dobře stravitelná, podporuje pohyb střev (peristaltiku), pravidelné vyměšování stolice a tedy zbavování se odpadu z těla.

Může být velmi chutná – domníváte-li se, že vegetariáni nesmírně trpí, a že si ani nepochutnají, tak si někdy zajděte do některé vegetariánské restaurace na běžné menu. Budete překvapeni, kolik variací chutí a barev před vámi přistane na talíři nebo v salátových miskách.

Civilizační nemoci – mezi civilizační choroby se řadí např. cukrovka, rakovina, infarkt myokardu, cévní mozková příhoda, alergie, ekzémy, akné, psychická onemocnění a řada dalších. Jednou z hlavních příčin těchto obtíží je nevhodná strava - alkohol, kouření, příliš mnoho masa, nezdravé tuky, rafinované a průmyslově zpracované potraviny, obohacené o různé chemické látky. Naproti tomu strava postavená na rostlinných zdrojích v co nejméně degradujícím způsobu zpracování, těmto nemocem může předcházet a pomáhat je léčit.

Nemusíte stárnout tak rychle – mnozí odborníci dnes předpokládají, že lidské tělo nebylo stvořeno pro to, aby se dožívalo tak omezeného věku. Lidský život by mohl být mnohonásobně delší, kdybychom z něj odstranili většinu negativních myšlenek a názorů, kdybychom více spolupracovali a žili v lásce a harmonii. A samozřejmě si uvědomovali, co vkládáme do úst.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení