Skvělé účinky bylin

Ostropestřec mariánský je bylinou, která patří do čeledi hvězdnicovité. Jedná se o bylinu jednoletou nebo dvouletou. V případě dvouletky se na jaře objeví trs bodnatých listů, na kterých se nacházejí výrazné žilky. Později lze pozorovat purpurová květenství na dlouhé lodyze. Z květů se následně vyvinou plody a ty můžeme na konci léta sklízet. Svůj původ má ve Středomoří, také v Malé Asii či na Kanárských ostrovech, ale ve střední Evropě zdomácněl.

A na co přesně má ostropestřec mariánský účinky? Blahodárné účinky má na játra, a to především při zánětu nebo jako prevence před jejich ztučněním. Kromě toho má dobrý vliv na zlepšení funkce žlučníku, a doporučuje se také při depresích.

A jakou formou ho lze užívat? Můžete si uvařit čaj, který se doporučuje připravovat na mírném ohni, a to minimálně po dobu pěti minut s následným louhováním kolem patnácti minut. Ve vodě se totiž o něco hůře rozpouští, a tak potřebuje více času, než některé další byliny. Drcenou bylinu si ovšem můžete přidat také do polévky, jogurtu, zamíchat do koktejlu nebo sníst i samotné.

Neměli byste překračovat denní doporučenou dávku, která je stanovena na jednu čajovou lžičku do 200 ml vody, čaj si můžete dát dvakrát za den.

Různé varianty

Ostropestřec se ovšem nezpracovává pouze drcením. V dnešní době lze sehnat mimo drcenou variantu také olej nebo praktické tablety, které stačí užívat podle návodu a nemusíte řešit přípravu žádného nápoje ani jídla, do kterého byste přidali prášek.

Olej lze zakoupit v praktickém balení 250 ml - tento antioxidant chránící buňky i tkáně před stresem můžete využít při nejrůznějších příležitostech. Dochuťte nejrůznější pokrmy, podpořte správné fungování svých jater či žlučníku. Pokud zvolíte raději formu tabletek, pak je doporučené dávkování jedna kapsle 2x denně. Kapsle jsou velmi účinné, ovšem pro lepší vstřebatelnost se doporučuje spolu s nimi užívat i vitamin C.

button_kupte-zde