Tolikrát skloňované slovo a přeci ho neznáme

U mnoha lidských činností se dá použít známé rčení, že vše souvisí se vším. A dá se to použít nejen při činnostech, ale také při nečinnostech. Jestliže si totiž zvolíme sedavý nebo dokonce polehávající způsob života, můžeme si tím přivodit některé zdravotní obtíže. A mnohdy se jedná o chronická onemocnění. Odpočinek je v našem životě velice důležitý, ale nic se nemá přehánět.

  • Nejen každý lékař Vám potvrdí, že POHYB je základním projevem každého tvora, člověka nevyjímaje.

Lidstvo ale tak trochu zpohodlnělo, a tak se raději díváme, jak sportuje někdo jiný a s krabicí sušenek nebo chipsů fandíme a tloustneme. Tím se můžeme docela snadno dostat do začarovaného kruhu.

  • V okamžiku, kdy se podíváme do zrcadla, většinou zaujmeme dva postoje.
  • Mávneme rukou a jdeme se podívat, co dávají v televizi a v lednici.
  • Začneme usilovně držet dietu, abychom se mohli zanedlouho podívat, co dávají v televizi a v lednici.

Je jistě jasné, že oba způsoby jsou špatně. Některým potížím je lépe předcházet nežli řešit jejich následky. A těsná sukně nebo upnuté rifle, rozhodně nejsou tím nejhorším, co nás může potkat.

Nepodceňujte smysl pohybu

Pokud budeme ignorovat potřebu pohybu pro naše tělo, pak první bude na řadě kardiovaskulární onemocnění, které doprovodí vysoký krevní tlak. Naše kosti navštíví osteoporóza a natrvalo se v nich usadí. Další velice nepříjemnou a na životě omezující nemocí je diabetes. Milým společníkem není ani chronická porucha pohybového a opěrného aparátu.

  • Tyto informace slyšíme dnes a denně přesto jsme k nim většinou hluší.

Podle posledních průzkumů méně, nežli dvacet procent populace aktivně provozuje nějaký sport nebo cvičení. Zdravotní komplikace, které jsou spojené s pohybovým aparátem, jsou jednou z nejčastějších příčin chronického poškození zdraví.

  • A co vy?
  • Fandíte nebo cvičíte?