Voda je základem našeho zdraví

Stále více lidí se v současné době obrací zpět k přírodě a při svých zdravotních potížích ji žádá o pomoc anebo alespoň o radu. Některé přírodní recepty jsou docela jednoduché, ale velice účinné a našemu zdraví prospěšné.

  • Přírodní medicína totiž nespočívá pouze v bylinkách, které buď konzumujeme přímo anebo si z nich děláme odvary.
  • Přírodní medicína může spočívat i v tom, že se prostě jen zujeme.

Už slavný příznivce vodoléčby Vincenc Priessnitz hlásal, že voda je nejlepším přírodním lékem. Ale ani u něj to nebyla převratná myšlenka. I on čerpal z moudrosti našich předků. Je sice pravda, že ve své době (první polovina devatenáctého století) se s velkým nadšením nesetkal. Ale všeho do času. Nakonec svůj boj s některými méně chápavými mozky vyhrál.

  • Jeho metody ho přežily a dnes se využívají i v některých lázeňských domech.

Vytvořte si své vlastní teplo

Priessnitz přišel na to, že je člověk sám schopen vyrobit si tělesné teplo, které ho může uzdravit. Proto mnoha svým pacientům ordinoval „bosé nohy v ranní rose“. Pokud jeho metodu vyzkoušíte, pak zjistíte, že to má pozitivní dopad nejen na Vaše tělesné zdraví, ale i na Vaši psychiku.

  • Člověk pak lépe spí, upraví se mu zažívání i další tělesné procesy.

Někdo moudrý kdysi řekl, že bychom se měli učit od svých dětí. A všimli jste si někdy, jak rády odhodí botičky a běhají bosky? Protože vědí, co je pro ně dobré. V dřívějších dobách lidé na vesnicích chodívali bosi v podstatě po celý rok. Byli odolnější a houževnatější.

  • Je sice pravda, že mnoha případech na své zdraví v tomto směru nepomýšleli.
  • Oni prostě na boty neměli prostředky.

Ale důležitý je přeci výsledek a nikoliv důvod. Proto, ačkoliv Vy jistě netrpíte takovou nouzí, že byste museli chodit bez obuvi, zkuste to také.

ZUJTE SVOU RODINU A VYDEJTE SE VSTŘÍC ZA ZDRAVÍM A DOBROU NÁLADOU.