Tygří mast trochu jinak

Je pravdou, že doba, kdy se masivně prodávala, trochu pominula, ale nicméně prodává se a používá stále. Zvláště v období, kdy na organismus útočí rýma nebo podzimní neduhy spojené se sychravým počasím. Tygří mast není žádný obchodní trik, který by měl nalákat více svých zákazníků, naopak používá se již po generace. Původem pochází z Asie, ale právě koncem minulého století u nás zažila neskutečné boom. Je ale pravdou, že při používání mastičky musíte zkrátka něco vydržet, protože štiplavá mentolová vůně není jen tak pro někoho. V dřívějších dobách se jednalo o skutečně velmi drahou záležitost, v současné době ji můžete zakoupit za pár korun, avšak není divu, že máte pochybnosti o kvalitě, když ji uvidíte na klasické tržnici plných vietnamských věcí.

Vyrobte si ji sami

Pokud přece jenom chcete vsadit na kvalitní tygří mast, poté není problém si ji doma vyrobit a my vám dáme i recept.

Ingredience:

  • Kokosový olej
  • Včelí vosk
  • Esenciální oleje z kafru, máty peprné, kajeputu a hřebíčku

Postup:

V hrnci při mírné teplotě rozpusťte 80 g kokosového oleje a 40 g včelího vosku. Po rozpuštění odstavte z plotýnky. Až bude směs studená, přidejte zhruba 20 kapek od každého esenciálního oleje. Samozřejmě můžete i některého oleje dát více, to není stěžejní záležitost, a pokud vám bude příjemně vonět, tak již vůbec není žádný problém. Zhruba po 20 minutách začne směs tuhnout a je možné ji přendat do uzavíratelného kelímku. Je možné, že se vám bude zdát příliš řídká, tak nevadí, znovu zahřejte a přidejte včelí vosk, v opačném případě na zředění zase použijte kokosový olej.

 Čtyřka, která má moc

  • Kajeput – působí skvěle proti nachlazení, ale i při revmatických problémech.
  • Kafr – pomáhá spíše při infekčních dýchacích problémech. Rovněž příznivě působí na bolavé a namožené svaly.
  • Máta – opět vyniká při problémech s dýchacími cestami, její chladivý efekt uleví i při jiných problémech.
  • Eukalyptus – ten byl známý již u domorodých předků, používali ho při onemocnění dýchací cest, ale také jim pomáhal ulevovat od bolesti s pohybovým aparátem.