Tyhle útvary rozhodně nejsou příjemné

Tentokrát se podíváme do světa bradavic. Ne není to rozhodně příběh o Harry Potterovi, naopak se jedná o velmi nepříjemnou záležitost. V podstatě se jedná o virové onemocnění, které se projeví tímto způsobem, vyvolávají je různé typy lidských papilomavirů. Bohužel jsou dokonce i nakažlivé a velmi často napadají jedince, kteří mají oslabený imunitní systém. Jejich inkubační doba je poměrně různá a liší se od několika týdnů, ale i měsíců. Není to samozřejmě nijak cizí záležitost, vyskytují se u vícera jedinců a to buď ojediněle, nebo se jim daří v celé skupině, která roste pohromadě. Většinou se naleznou na rukách nebo nohách. Samozřejmě se jim může dokonce dařit i jinde, zvláště když naleznou kůži, která je porušená a stačí jen oděrek nebo ekzém. Také velmi často je děti přinesou z bazénu, kdy je kůže rozmočená.

Jak je odstranit

  • V některých případech se ani nemusíte moc snažit, protože to tělo zvládne samo, zvláště pokud se posílí imunitní systém, ačkoliv je vždy lepší tomu předcházet.
  • Bradavice lze potírat kyselinou salicylovou, je to organická kyselina, kterou lze získat z kůry vrby nebo břízy a samozřejmě si ji lze zakoupit.
  • Kryoterapie, kterou provádí odborník a bradavice se v tomto případě zmrazí tekutým dusíkem.
  • Odstranění může probíhat i za pomoci laseru.
  • Pokud je nutný chirurgický zásah, poté se provádí při lokální anestezii.
  • Můžete použít i babskou radu, která spočívá v použití vlaštovičníku. Ten roste prakticky téměř všude, ačkoliv mu vyhovuje více vlhké prostředí podél cest a plotů. Když se odlomí jeho listy nebo stonky, tak začne vytékat tmavě žluté mléko, které se aplikuje na postižené místo. Je pravdou, že to vyžaduje častější potření bradavic, ale dokáže si poradit i s většími útvary.

Určitě je dobré se zaměřit na produkty, které posilují imunitní systém, kdy se lze těmto nepříjemnostem vyhnout nebo jim nedovolit se rozšířit.