Vitamínová bomba za pár korun

Pokud byste hledali nějakou skutečně nadupanou formu zdraví prospěšných látek, tak určitě ji nenajdete v takovém množství a síle, jako vám ji nabídnou klíčky. Konzumace klíčků není žádný hit moderní doby, je to celkem dobře vyzkoušená metoda, kterou praktikovali naši předkové a samozřejmě věděli i proč. V klíčcích je ukrytá neuvěřitelná síla, která poté předává vše potřebné pro růst rostlinám. Samozřejmě se nedají konzumovat všechny klíčky, ale přesto jich náš trh nabízí velké množství. Mezi skutečně vitamínové bomby patří pšenice. Tedy lépe řečeno její klíčky. Obsahují totiž neskutečných 29 % bílkovin, 8 % tuků, vitamín E, B1, B2, dále zinek, železo, mangan, měď. Ideální je si naplánovat tento pokrm v zimním období nebo během jarních dnů, kdy tělo potřebuje jistou podporu.

Tělo vám poděkuje

Pšenice přináší skutečnou pochoutku pro lidský organismus. Klíčky jsou velmi vhodné pro lidi, kteří jsou neustále vystavováni stresu. Látky, které obsahují, tak pomáhají redukovat permanentní únavu, zlepšují trávicí proces a podporují i větší paměť, čímž stimulují k lepšímu výkonu. Postarají se i o naše srdíčko a celkově prospějí nervovému systému. Ačkoliv někdo může říct, že se jedná o obyčejnou pšenici, tak i ta má dostatečný vliv na zdravou pokožku, růst vlasů a posiluje i kvalitu nehtů. Samozřejmě je lepší, pokud se rozhodnete pojídat klíčky ze pšenice, tak zacílit na semínka, která budou k tomu stoprocentně určená. Ani v tomto případě nebudete strádat, jsou totiž běžně k zakoupení.

Jak pojídat klíčky pšenice?

Mají výbornou a trochu nasládlou chuť, díky tomu se dají skvěle konzumovat jak za studena, tak je možné je přidat k tepelné úpravě, ale nejlépe až těsně před koncem, abyste se neochudili o všechny zdravé a výživné zdroje. Ideální do salátů, na chléb, do polévek, jako příloha nebo je můžete použít na omelety, do těstovin atd.

button_kupte-zde