Účinky housenice čínské

Housenice čínská je druh houby, který se snaží parazitovat na housenkách některých druhů motýlů a larev. U nás zatím není příliš známá, ale v Číně jsou její účinky známé už po staletí, kde se stala tradiční houbou pro tamní medicínu. Její použití je poměrně všestranné. Už v Antice mohli zdejší pastýři pozorovat zdejší zvířata, která tyto houby spásala. Prý překypovali enormní silou, vytrvalostí a plodností. Není se tak čemu divit, že tento na jednu stranu prostý lék chudiny se později ocitl až u císařského dvora. Housenice čínská tak postupně začala léčit chudinu i šlechtu na nemoci spojené s plicními nebo ledvinovými chorobami. Byla také spojována se zvýšením libida, rychlejšímu hojení ran a dokonce prý měla pomoci zbavit se škytavky.

V současné době není její konzumace příliš rozšířená, podává se ale třeba vrcholovým sportovcům ke zvýšení jejich fyzické aktivity. Ta pomáhá zvyšovat výkon nebo regenerovat unavené a mnohdy přetažené svaly. Může tak fungovat jako účinný pomocník v boji proti nadměrnému stresu. Skvěle funguje na naší psychiku, zlepšuje náladu a podporuje funkci srdce nebo střev. Zkrátka se jedná o všelék, který krom vrcholových sportovců, mohou užívat i běžní smrtelníci.

Housenice čínská recenze jsou velmi pozitivní. Není se čemu divit, její blahodárné účinky na naše zdraví jsou totiž mnohdy nepřekonatelné. Je ale zapotřebí si ještě něco blíže říci o jejím dávkování. Doporučená denní dávka se pohybuje od 5-12 gramů. Doporučuje se začít s nejmenší dávkou a množství postupně navyšovat. Housenice čínská se podává ve formě odvaru nebo tinktury. Je ale zapotřebí se připravit na poměrně vysokou pořizovací cenu. Mnohdy jí však můžeme najít ve směsi s dalšími bylinkami, kde je cena o poznání přívětivější. I když povědomí o této houbě u nás zatím není příliš vysoké, na trhu najdeme celou řadu výrobků právě z ní.