Účinky vitamínu C

Vitamín C, neboli také kyselina askorbová, je látka rozpustná ve vodě, která je pro lidské zdraví nezbytnou součástí. Na naše tělo má pozitivní vliv v mnoha oblastech. Objevte jeho zázračnou sílu a dopřejte jej vašemu tělu z různých zdrojů. Ideální je získávat ho v přirozené podobě, tedy ze stravy. Pokud ale není strava pestrá, je vhodné jej tělu dodat uměle, v podobě různých doplňků stravy.

Nemusíte se obávat případného předávkování, protože náš organismus si jej neukládá do zásoby. S případným nadbytkem si pak tělo jednoduše poradí tak, že jej vyloučí močí.

Jaké má vitamín C účinky?

  • PODPORA IMUNITNÍHO SYSTÉMU

Jedním z nejdůležitějších úkolů je přispívání k normálnímu fungování a udržení imunitního systému. Konkrétně například během intenzivní fyzické aktivity i po ní. Urychluje také imunitní reakci organismu a bílých krvinek.

  • SNÍŽENÍ OXIDAČNÍHO STRESU

Důležitá je i ochrana před oxidačním stresem pomocí antioxidantů. Co to vlastně onen oxidační stres je? Jedná se o nerovnováhu mezi volnými radikály, které působí na náš organismus a antioxidanty. Volné radikály nám na jednu stranu pomáhají, ale jejich nadbytek prospěný není a negativně pak ovlivňuje nukleové kyseliny, bílkoviny a lipidy.

  • TVORBA KOLAGENU

Dalším úkolem je pak tvorba kolagenu připívající k normálnímu fungování kostí, chrupavek, krevních cév, dásní, kůže a zubů.

  • ČINNOST NERVOVÉ SOUSTAVY

Je také důležitým prvkem pro správnou funkci a činnost nervové soustavy.

  • SNÍŽENÍ ÚNAVY

Dále snižuje míru únavy a vyčerpání, ať už po zvýšené fyzické námaze nebo po sportovních výkonech.

Jak se projeví jeho nedostatek

Nedostatek vitamínu C v našem těle se postupem času začne projevovat nejrůznějšími způsoby. Ten se projeví například zvýšenou únavou, častější nemocností. Jeho extrémní nedostatek pak způsobuje dokonce i chudokrevnost.

button_kupte-zde