Účinky vitamínu C

Vitamín C, neboli také kyselina askorbová, je látka rozpustná ve vodě, která je pro lidské zdraví nezbytnou součástí. Na naše tělo má pozitivní vliv v mnoha oblastech. Objevte jeho zázračnou sílu a dopřejte jej vašemu tělu z různých zdrojů. Ideální je získávat ho v přirozené podobě, tedy ze stravy. Pokud ale není strava pestrá, je vhodné jej tělu dodat uměle, v podobě různých doplňků stravy.

Nemusíte se obávat případného předávkování, protože náš organismus si jej neukládá do zásoby. S případným nadbytkem si pak tělo jednoduše poradí tak, že jej vyloučí močí.

Jaké má vitamín C účinky?

  • PODPORA IMUNITNÍHO SYSTÉMU

Jedním z nejdůležitějších úkolů je přispívání k normálnímu fungování a udržení imunitního systému. Konkrétně například během intenzivní fyzické aktivity i po ní. Urychluje také imunitní reakci organismu a bílých krvinek.

  • SNÍŽENÍ OXIDAČNÍHO STRESU

Důležitá je i ochrana před oxidačním stresem pomocí antioxidantů. Co to vlastně onen oxidační stres je? Jedná se o nerovnováhu mezi volnými radikály, které působí na náš organismus a antioxidanty. Volné radikály nám na jednu stranu pomáhají, ale jejich nadbytek prospěný není a negativně pak ovlivňuje nukleové kyseliny, bílkoviny a lipidy.

  • TVORBA KOLAGENU

Dalším úkolem je pak tvorba kolagenu připívající k normálnímu fungování kostí, chrupavek, krevních cév, dásní, kůže a zubů.

  • ČINNOST NERVOVÉ SOUSTAVY

Je také důležitým prvkem pro správnou funkci a činnost nervové soustavy.

  • SNÍŽENÍ ÚNAVY

Dále snižuje míru únavy a vyčerpání, ať už po zvýšené fyzické námaze nebo po sportovních výkonech.

Jak se projeví jeho nedostatek

Nedostatek vitamínu C v našem těle se postupem času začne projevovat nejrůznějšími způsoby. Ten se projeví například zvýšenou únavou, častější nemocností. Jeho extrémní nedostatek pak způsobuje dokonce i chudokrevnost.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení