Vlašské ořechy pro vaše zdraví

Jsou jedním z nejlepších produktů, které se konzumují na podzim, kdy dozrávají. Nejchutnější jsou čerstvé, s jemnou slupkou na jádrech, která jde lehce sundat. Mají jemnou delikátní chuť a příjemnou strukturu. Člověk by jich měl na podzim a v zimě sníst pořádnou porci, protože podporují zdraví a vylepšují fyzickou kondici.

Ořechy je vhodné konzumovat kvůli jejich složení také v případě pocitu únavy po náročném dnu, ve stresu a při zvýšené zátěži mozkové činnosti. Je to proto, že plod ořešáku je bohatý na mastné kyseliny, které příznivě stimulují nervovou soustavu. Toto jídlo je velmi vhodné pro děti, když se učí. Ořechy mohou tvořit část jejích svačinky anebo je lze přidat do pečiva nebo sladkých dezertů. Jsou i alternativou pro děti, které nemají chuť k jídlu. Nasekané a obalené v medu se mohou stát oblíbenou přísadou do jogurtu. 

Čerstvé i sušené vlašské ořechy zdraví prospívají a jsou ideální pro každého, kdo vykonává intelektuální práci a trpí duševní únavou a obtížemi déle se soustředit během dne. Tato pochutina by  měla být doporučená také těhotným ženám a lidem snižujícím svou spotřebu potravin z důvodu redukce váhy. Umí totiž snadno a rychle nasytit, a to už po konzumaci několika jader. Vlašské ořechy jsou snadno stravitelné a velmi vhodné pro vývoj lidského plodu, který čerpá cenné prvky z esenciálních mastných kyselin k tvorbě mozkové a nervové tkáně.

Vlašské ořechy jsou také dobrým spojencem proti nervovému vypětí. Pokud máte chuť na něco dobrého, nemusíte sahat po kalorických dobrotách jako jsou dezerty, ale upřednostněte ovoce a ořechy. Pro pravidelný přísun prospěšných látek pro zdraví, je vhodné konzumovat jádra ze 3-4 ořechů, nejlépe mezi jídlem.  

Jedním z důvodů, díky kterému jsou zvláště cenné, je jeho obsah zinku a mědi. Tyto minerály, které se obvykle přijímají konzumací masa, tak mohou být zakomponovány do vegetariánské a veganské stravy v podobě konzumace vlašských ořechů. A nakonec, jejich polynenasycené tuky pomáhají bojovat proti LDL cholesterolu, který ovlivňuje činnost srdce.

button_kupte-zde